Wybierz region

Wybierz miasto

  Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski założył stronę internetową

  Autor: (WH)

  2007-05-31, Aktualizacja: 2007-05-31 07:31 źródło: Polska Gazeta Krakowska

  Na razie pod adresem www.isakowicz.pl kryje się skromna strona, zawierająca biografię księdza, plan jego spotkań z czytelnikami, kilka informacji i linków.

  Na razie pod adresem www.isakowicz.pl kryje się skromna strona, zawierająca biografię księdza, plan jego spotkań z czytelnikami, kilka informacji i linków. Już wkrótce ma jednak przekształcić się w rozbudowaną, wielosekcyjną witrynę z forum i profesjonalnym blogiem.


  - Będę regularnie umieszczał w nim wpisy, ustosunkowując się do różnych spraw - mówi autor książki "Księża wobec bezpieki". - Musiałem "wejść do internetu", bo nie jestem już w stanie odpisywać na wszystkie listy, jakie dostaję. Będę starał się na nie odpowiadać właśnie na swojej stronie - podkreśla ks. Isakowicz-Zaleski. Czy będzie pisał o lustracji i księżach-agentach? - To nie jest strona o lustracji, choć ten temat pewnie będzie pojawiał się często. Nie podejmuję się dyskusji na tematy polityczne, ale na tematy kościelne - jak najbardziej - twierdzi. Ks. Isakowicz-Zaleski swojej decyzji o zaistnieniu w internecie nie konsultował z krakowską kurią. - Żaden przepis tego nie nakazuje. Setki księży ma swoje strony internetowe i blogi - przekonuje. Witrynę stworzyło dwóch przyjaciół księdza. Domena zaleski. pl była już zajęta przez biuro nieruchomości z Trójmiasta, więc zdecydowali się na wykupienie adresu isakowicz. pl. Ksiądz za domenę i roczne utrzymanie strony na serwerze zapłacił 200 zł. Umie już samodzielnie uaktualniać witrynę. W przyszłości nie wyklucza współpracy z profesjonalnym portalem. Onet. pl, który jako pierwszy portal zaczął publikować blogi znanych osób, powitałby ks. Isakowicza-Zaleskiego z otwartymi ramionami. - Byłby bardzo mile widzianym blogowiczem. Sądzę, że jego strona zyskałaby wielką popularność - mówi z przekonaniem Anna Szczygieł z Onet. pl. - Nie zależy mi na popularności, tylko na kontakcie z ludźmi, którzy interesują się sprawami Kościoła. Współpraca z profesjonalistami nie byłaby jednak niczym złym - twierdzi ksiądz. Mottem strony ks. Isakowicza-Zaleskiego jest cytat z Piątej Modlitwy Eucharystycznej: "Niech Twój Kościół będzie żywym świadectwem prawdy i wolności, sprawiedliwości i pokoju, aby wszyscy ludzie poznali nadzieję nowego świata".

  Sonda

  Czy jesteś za przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej?

  • tak (67%)
  • nie (33%)