Wybierz region

Wybierz miasto

  Pomoc młodszym

  Autor: (zs)

  2007-06-13, Aktualizacja: 2007-06-13 13:40 źródło: Polska Gazeta Krakowska

  Działające przy Małopolskiej Szkole Wyższej w Brzesku koło naukowe podpisało porozumienie o współpracy z Zespołem Szkół w Wojakowej. Głównym celem porozumienia jest propagowanie inicjatyw pedagogicznych i objęcie opieką ...

  Działające przy Małopolskiej Szkole Wyższej w Brzesku koło naukowe podpisało porozumienie o współpracy z Zespołem Szkół w Wojakowej. Głównym celem porozumienia jest propagowanie inicjatyw pedagogicznych i objęcie opieką tych uczniów, którzy mają mniejsze lub większe kłopoty w szkole.
  Pierwszą z inicjatyw podjętych przez koło naukowe jest konkurs plastyczny "Moja szkoła, moja miejscowość". Został on skierowany do dzieci i młodzieży z orzeczeniami i opiniami z poradni psychologiczno-pedagogicznej.


  - W czasie jego trwania okazało się, że wielu uczestników po raz pierwszy w życiu ma okazję wziąć udział w jakimkolwiek konkursie - mówi jedna z organizatorek, Bożena Rabijasz.
  - Ze względu na swe specyficzne problemy w nauce trudniej im także wykazać się np. w zmaganiach matematycznych lub humanistycznych. Dlatego często rodziny tych dzieci zamiast wsparcia i serdeczności, narażone są na bolesne komentarze - dodaje Anna Jasnos.
  - Koło naukowe w swoim założeniu ma promować działania zmierzające ku ludziom, dlatego podjęliśmy tę współprace – mówi Magdalena Toroń, członek Koła Naukowego. - Mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom stereotypowe myślenie niektórych ludzi ulegnie zmianie.
  - Jestem przekonana, że współpraca będzie owocowała wieloma tak znakomitymi działaniami jak ten konkurs - twierdzi dyrektor Zespołu Szkół, Jolanta Zięba. - Laureaci konkursu zaskoczyli nas swoim talentem, pomysłowością, różnorodnością technik plastycznych, dlatego warto było podjąć trud związany z przygotowaniem tego konkursu.
  Zmagania plastyczne "Moja szkoła, moja miejscowość" odbywały się pod patronatem wójta Iwkowej, Bogusława Kamińskiego.

  Sonda

  Czy jesteś za przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej?

  • tak (67%)
  • nie (33%)