Wybierz region

Wybierz miasto

  Poszerzenie kręgu

  Autor: (OPR. Ż)

  2007-07-06, Aktualizacja: 2007-07-06 07:32 źródło: Polska Gazeta Krakowska

  Stowarzyszenie Kolarzy Zawodowych (CEP) skierowało do Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) apel o objęcie programem walki z dopingiem nie tylko samych zawodników lecz i innych osób zatrudnionych wekipach atakże ...

  Stowarzyszenie Kolarzy Zawodowych (CEP) skierowało do Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) apel o objęcie programem walki z dopingiem nie tylko samych zawodników lecz i innych osób zatrudnionych wekipach atakże organizatorów.


  Nawiązując do decyzji UCI, która wymaga od kolarzy występujących wcyklu Pro Tour podpisania specjalnej deklaracji antydopingowej, CEP podkreśla, że podobne zasady powinny być zastosowane wobec innych osób: menedżerów, dyrektorów sportowych, trenerów, lekarzy, obsługi techniczno-medycznej a także organizatorów.
  Przypomnijmy, że UCI w czerwcu przesłała około 600 kolarzom do podpisania deklarację, w której zawodnicy zobowiązują się w przypadku stwierdzenia stosowania przez nich środków dopingujących m.in. do przekazania UCI na rzecz walki z dopingiem kwoty równej rocznym zarobkom w 2007 roku. Termin zwrotu podpisanych deklaracji wyznaczono na 7 lipca, dzień rozpoczęcia Tour de France.

  Sonda

  Czy jesteś za przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej?

  • tak (67%)
  • nie (33%)