Wybierz miasto

Zakończył się turniej na kortach Rolanda Garrosa

Autor: (OPR. BK)

2007-06-11, Aktualizacja: 2007-06-11 07:31 źródło: Polska Gazeta Krakowska

Paryski klimat bardzo służy Rafaelowi Nadalowi. Hiszpan wygrał wczoraj na kortach Rolanda Garrosa po raz trzeci z rzędu, a jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że w historii było tylko dwóch takich tenisistów (prócz Nadala ...

Paryski klimat bardzo służy Rafaelowi Nadalowi. Hiszpan wygrał wczoraj na kortach Rolanda Garrosa po raz trzeci z rzędu, a jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że w historii było tylko dwóch takich tenisistów (prócz Nadala jeszcze tylko Bjoern Borg w latach 1979-81) to wyjątkowość tego wydarzenia stanie się oczywista.

W finałowym spotkaniu z Rogerem Federerem Nadal był zdecydowanie lepszy. Szwajcar sprawiał wrażenie nie do końca skoncentrowanego. Chyba tylko w ten sposób można tłumaczyć aż 60 niewymuszonych błędów. Początek toczył się jednak pod dyktando Federera i wydawało się, że dominacja Nadala na kortach Rolanda Garrosa zostanie przerwana. Wydaje się, że przełomowym momentem spotkania był siódmy gem. Wtedy to Federer nie wykorzystał pięciu swoich szans na przełamanie, a Nadal zakończył go przy drugiej swojej przewadze. Taki obrót sprawy wyraźnie zdenerwował Szwajcara, który po chwili przegrywał już 3:5.
    W dziewiątym gemie wydawało się, że Federer stanął na nogi. Prowadził 30:0, ale następnie przegrał cztery kolejne piłki i co za tym idzie całego seta.
    Druga partia należała do Federera. Prowadził już 5:3 i chociaż Nadal zdołał doprowadzić do wyniku 4:5, to ostatnie słowo w tym secie należało do Szwajcara, który doprowadził do remisu w całym meczu. Kolejne dwa sety toczyły się już pod dyktando Nadala, który w trzeciej partii przełamał rywala w drugim gemie, a w czwartej w trzecim. Później pozostało mu już tylko utrzymać przewagę do końca, co też uczynił.

Finał gry pojedynczej mężczyzn: Rafael Nadal (Hiszpania, 2) - Roger Federer (Szwajcaria, 1) 6:3, 4:6, 6:3, 6:4.