Brzesko: maturzystka oskarżona o zabójstwo ojca

Prokuratura Rejonowa w Brzesku skierowała już do sądu akt oskarżenia w sprawie zabójstwa Jana R. Mężczyznę, na początku kwietnia, zabiła córka.

Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij

(© Tomasz Bolt)

Termin rozprawy nie jest jeszcze znany. W czasie przesłuchań ustalono, że dziewczyna w momencie zabójstwa była poczytalna. Za ojcobójstwo grozi jej kara pozbawienia wolności do dożywocia włącznie.

9 kwietnia tego roku, Agata R. przyjechała do rodzinnego domu w Bielczy. Od czasu, kiedy się wyprowadziła, spędzała tutaj tylko weekendy - przez resztę tygodnia mieszkała na stancji w Brzesku, utrzymując się z alimentów, a także z drobnych prac, np. z roznoszenia ulotek.

To nie było jednak spokojne, piątkowe popołudnie. Już po przyjeździe Agata zobaczyła, że jej matka jest zdenerwowana. Ewa R. chciała, żeby mąż, z którym rozwiodła się w listopadzie 2009 roku, jak najszybciej się wyprowadził. Sprawa rozwodowa zakończyła się jednak bez orzeczenie winy i podziału majątku. Jan R. stwierdził więc, że pozostanie w domu tak długo, aż była żona go nie spłaci.

Pozbycie się eksmęża nie było proste - Ewa R. wiedziała, że sprawa podziału majątku będzie się jeszcze długo ciągnęła. Postanowiła więc pod nieobecność Jana R. wynieść wraz z synami z jego pokoju wszystkie meble. Stwierdziła, że to ona je kupiła, więc Jan R. nie ma prawa ich używać.

W tym czasie mężczyzna wrócił do domu. Wcześniej spotkał się ze znajomym, był więc pod wpływem alkoholu. Kiedy zobaczył, że meble z jego pokoju znajdują się na zewnątrz, zaczął krzyczeć.
∨ Czytaj dalej

strona: 1 z 2 następna strona »
Paulina Korbut Paulina Korbut
źródło: Polska Gazeta Krakowska

Komentarze (1)

avatar
avatar
ala (gość)

wariatka ojca zabic dzieki jemu na swiecie jest gówniara znam ją osobiscie dozywocie jej dac niech zapłaci za to ojciecpracował za granicą i dom im dziadom wybudował a tak mu sie z mamusią odwdzieczyły
.

Wybierz kategorię