Brzesko pożegnało księdza Stanisława Jemioło

Poczty sztandarowe, władze samorządowe, parlamentarzyści, delegacje z poszczególnych parafii oraz licznie przybyli bracia w kapłaństwie zgromadzili się najpierw w kościele parafialnym pw. św.

Poczty sztandarowe, władze samorządowe, parlamentarzyści, delegacje z poszczególnych parafii oraz licznie przybyli bracia w kapłaństwie zgromadzili się najpierw w kościele parafialnym pw. św. Jakuba, a potem na cmentarzu komunalnym , by pożegnać wieloletniego duszpasterza Polskiej Misji Katolickiej w Paryżu.

Mszę św., której przewodniczył ks. abp Zygmunt Zimowski, kapłan pochodzący z diecezji tarnowskiej, wieloletni pracownik Kurii Rzymskiej i bliski współpracownik kard. Josepha Ratzingera, a następnie wieloletni ordynariusz diecezji radomskiej, koncelebrowało kilkudziesięciu kapłanów, nie tylko z diecezji tarnowskiej. Obecny był tarnowski sufragan, ks. bp Wiesław Lechowicz oraz ks. infułat Stanisław Jeż, rektor Polskiej Misji Katolickiej w Paryżu, który wygłosił homilie. Mówił m.in. o wielkim zaangażowaniu ks. Stanisława w pracę duszpasterską wśród Polonii zagranicznej, w której spędził ponad 13 lat.

Podkreślił Jego wzorową postawę jako duszpasterza i przyjaciela, człowieka, któremu gorliwie służył od 1975 roku, kiedy w tarnowskiej katedrze przyjął święcenia kapłańskie. - Dowodem Jego bogatej wiary i wielkiej miłości do Chrystusa było to, że będąc na łożu śmierci, koncelebrował wspólnie ze mną,swoją ostatnią Mszę świętą - mówił ksiądz rektor. Wśród delegacji z poszczególnych parafii, którzy przybyli do grodu św. Jakuba z ostatnim pożegnaniem i podziękowaniem za wieloletnią troskę duszpasterską ks. Stanisława, byli m.in. mieszkańcy Nowego Sącza, Piwnicznej-Kosarzyska, Mielca-Rzochowa, Okulic oraz wierni z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Paryżu (dzielnica XVII), w której od 2000 roku, ks. Stanisław był proboszczem.

W uroczystości pogrzebowej brali także udział przedstawiciele samorządu oraz parlamentu. Obecny był m.in. Jan Musiał, poseł na Sejm ziemi brzeskiej oraz Joachim Brudziński , poseł na Sejm województwa zachodniopomorskiego, pochodzący z Nowego Sącza i przez wiele lat związany z ks. Stanisławem Jemioło, z czasów Jego pracy duszpasterskiej w parafii Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. Na uroczystościach żałobnych obecny był też Jerzy Gwiżdż, były poseł na Sejm, obecnie wiceprezydent Nowego Sącza.

Ksiądz Stanisław Jemioło zmarł 9 sierpnia 2009 roku, w 34. roku kapłaństwa i 59. roku życia. Przez ostatnie 13 lat pracował w Polskiej Misji Katolickiej w Paryżu. Tak liczna obecność uczestników uroczystości pogrzebowych, może dowodzić, że był On człowiekiem lubianym i szanowanym.

  • Polska Gazeta Krakowska

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Więcej na temat:

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, wyłącz Adblock na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować Nie działa? Spróbuj wyłączyć Adblock samodzielnie w ustawieniach.