Gry planszowe i karciane od zawsze były doskonałym pomysłem na spędzanie czasu wolnego, bowiem nie tylko bawią dzieci, ale również edukują je i pozytywnie wpływają na ich rozwój. Jeśli nie wiesz, na które gry warto zwrócić uwagę, przedstawiamy kilka sprawdzonych propozycji

Wbrew pozorom, gry planszowe wcale nie muszą być dedykowane starszym dzieciom. Na rynku istnieje przecież także mnóstwo pozycji kierowanych do maluchów w wieku 2-3 lat, które nie tylko zajmą ich czas, dając ci przy okazji chwilę wytchnienia, ale również rozwiną w nich wiele przydatnych umiejętności, takich jak np.logiczne lub kreatywne myślenie, czy zdolności poznawcze.

Poniżej znajdziesz kilka propozycji niedrogich, ale równocześnie ciekawych gier o charakterze edukacyjnym.

Granna Memino Przeciwieństwa
Pierwszą grą, o której chcemy wspomnieć, jestznane przez wszystkich MEMO nadające się nawet dla dwulatków. My proponujemy wersję Granna Memino zawierającą 24 karty, łączące się w pary przeciwieństw (np. lato – zima, słodki – kwaśny itd.). Takie zestawienie kształtuje nie tylko pamięć, ale także zdolności poznawcze. Same karty mają zaś wysoką jakość, dzięki czemu posłużą dziecku przez długi czas.

Trefl Farma 00729
Inną propozycją może być gra Trefl Farma, która uczy dziecko zależności pomiędzy pracami wykonywanymi na farmie, a efektami podjętych działań. Dzięki niej, twoja pociecha zacznie kojarzyć związek przyczynowo-skutkowy i rozumieć, że pewne czynności przynoszą konkretne korzyści (np. podlewanie marchewek skutkuje tym, że są one zdrowe i chrupiące, a dojenie krowy daje mleko). Atutem gry jest piękna, kolorowa grafika, a także wysoka jakość wykonania elementów (gruba tektura pokryta lakierem UV jest nie tylko atrakcyjna wizualnie, ale również bardzo trwała). Z kolei rączka pudełka umożliwia łatwe przenoszenie gry przez dziecko. Zestaw zawiera: 5 dwustronnych planszy farmy, 4 dwustronne plansze graczy, 18 żetonów surowców, 15 dwustronnych żetonów narzędzi/produktów rolnych, strzałkę losująca z podstawką oraz instrukcję obsługi.

Alexander Gra Opowiem Ci Mamo XXL 0400
Trzecią opcją jest gra Opowiem Ci Mamo, która rozwija wyobraźnię, spostrzegawczość, analizę wzrokową oraz uczy wypowiadania się, rozumienia następstw czasowych i logicznego myślenia. Składa się ona z 32 obrazków tworzących 8 historyjek. Zadaniem dziecka jest ułożenie kart w odpowiedniej kolejności (tak by tworzyły logiczny ciąg zdarzeń) i opowiedzenie historii własnymi słowami.

Dla dziecka

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!