Ostatnie dni rekrutacji na Uniwersytecie Rolniczym

Materiał partnera zewnętrznego

Ostatnie wolne miejsca na studiach I i II stopnia oferuje Uniwersytet Rolniczy w Krakowie. Uczelnia ogłosiła drugi nabór na część kierunków. Wśród nich znalazły się m.in. takie kierunki jak: biogospodarka, zarządzanie, bioinżynieria zwierząt, architektura krajobrazu, gospodarka przestrzenna czy inżynieria środowiska. Pełną listę oferowanych kierunków można znaleźć na stronie internetowej : https://rekrutacja.urk.edu.pl/index/site/3292.

Wybór właściwego kierunku studiów, po którym znalezienie zatrudnienia nie będzie trudne, a wykonywana praca sprawiać będzie satysfakcję, to nie lada wyzwanie. W dzisiejszych czasach oprócz wiedzy liczą się także konkretne umiejętności, dlatego tak ważne jest zdobywanie doświadczenia już w trakcie studiów, podczas zarówno krajowych, jak i zagranicznych praktyk i staży.

Uniwersytet Rolniczy, ze swymi 28 stacji doświadczalnymi o łącznej powierzchni ok. 7 tys. ha, duży nacisk kładzie na praktyczne kształcenie studentów. Co roku uczelnia prowadzi kilkaset tematów badawczych, organizuje wiele konferencji, sympozjów i seminariów krajowych i międzynarodowych, stanowiących płaszczyznę do dyskusji i wymiany doświadczeń. Pracownicy naukowo-dydaktyczni utrzymują ścisłą współpracę z firmami, izbami rolniczymi oraz organami administracji państwowej i samorządowej, dzięki czemu możliwe jest upowszechnianie wyników prowadzonych badań.

Uniwersytet oferuje naukę na 31 kierunkach i aż 74 specjalnościach oraz na studiach podyplomowych i doktoranckich. W tym roku w ofercie studiów I i II stopnia znalazło się kilka nowych specjalności: inżynieria produkcji i towaroznawstwo rolno-spożywcze (na Wydziale Rolniczo-Ekonomicznym), gospodarka rybacko-wędkarska i ochrona wód oraz akwakultura i ochrona środowiska wodnego (obie na Wydziale Hodowli i Biologii Zwierząt), geoinformacja (na Wydziale Inżynierii Środowiska i Geodezji), systemy energetyczne w budynkach, inżynieria przetwórstwa spożywczego, infrastruktura techniczna oraz inżynieria systemów przechowalniczych (na Wydziale Inżynierii Produkcji i Energetyki). Tworzenie nowych kierunków i specjalności to odpowiedź na zmieniające się trendy na rynku pracy.

Studenci i pracownicy mają możliwość zagranicznych wyjazdów w ramach programów ERASMUS+ i CEEPUS, co stwarza okazję do zdobycia cennego doświadczenia. Warto wspomnieć, że partnerami Uniwersytetu Rolniczego jest blisko 80 uczelni z 25 krajów, m.in. z: USA, Niemiec, Francji, Włoch, Ukrainy, Rosji, Chin, Japonii, Turcji, Słowacji.

W ramach współpracy możliwa jest wymiana doświadczeń, jak również prowadzenie wspólnych badań w ramach programów Unii Europejskiej: Akcji COST i Programów Ramowych.

Uniwersytet Rolniczy to połączenie tradycji z nowoczesnością, co gwarantuje rozwój intelektualny i zwiększa szanse absolwentów na rynku pracy.

Więcej na temat:

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, wyłącz Adblock na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować Nie działa? Spróbuj wyłączyć Adblock samodzielnie w ustawieniach.