Małopolska dostała ponad 6,6 mln zł z budżetu państwa na dofinansowanie zakupu nowych podręczników dla uczniów w trudnej sytuacji materialnej. Pomoc otrzyma 35 tys.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Małopolska dostała ponad 6,6 mln zł z budżetu państwa na dofinansowanie zakupu nowych podręczników dla uczniów w trudnej sytuacji materialnej. Pomoc otrzyma 35 tys. 153 uczniów klas pierwszych ze szkół podstawowych i gimnazjów.


Dofinansowanie wynosi 150 zł dla dzieci z I i II klas szkół podstawowych, 170 zł dla klas III oraz 280 zł dla I klas gimnazjum. Pomocą objęto dwie grupy uczniów. Pierwsza to ci, którzy wychowują się w rodzinach o niskim dochodzie, nieprzekraczającym 351 zł na osobę. Do drugiej należą uczniowie w trudnej sytuacji życiowej, na przykład w wyniku wypadku czy choroby w rodzinie. Poza tym 61 tys. małopolskich uczniów będzie dostawać stypendia szkolne (do 1280 zł rocznie) i zasiłki (jednorazowo do 280 zł). Stypendia przeznaczone są dla dzieci z ubogich rodzin, zasiłki - dla uczniów w trudnych sytuacjach losowych.

Wiadomości Kraków, Wydarzenia Kraków

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!