Polska - Grecja 2:0

Polska wygrała z Grecją 2:0 w towarzyskim meczu piłkarskim, który odbył się w Bydgoszczy. Bramki strzelili Marcin Wasilewski w 47. minucie oraz debiutujący w polskiej reprezentacji Francuz z polskim obywatelstwem ...

Polska wygrała z Grecją 2:0 w towarzyskim meczu piłkarskim, który odbył się w Bydgoszczy. Bramki strzelili Marcin Wasilewski w 47. minucie oraz debiutujący w polskiej reprezentacji Francuz z polskim obywatelstwem Ludovic Obraniak w 79. minucie.

Początek pierwszej połowy był nieco bezbarwny. W polskiej drużynie najbardziej widoczny był Robert Lewandowski, który kilka razy próbował przeforsować obronę Greków, jednak te wysiłki nie przynosiły efektów. Polscy piłkarze próbowali różnych wariantów - z daleka strzelał Rafał Murawski, a swoje umiejętności techniczne na bramkę próbował zamienić Ebi Smolarek. Po 45 minutach na tablicy wyników było jednak 0:0.

W drugiej połowie na boisko wszedł Ludovic Obraniak, Francuz z polskim obywatelstwem, który zadebiutował w polskiej drużynie narodowej. Okazało się, że decyzja Leo Beenhakkera była "strzałem w 10", bowiem już pierwsza akcja z udziałem tego piłkarza przyniosła Polsce gola. W polu karnym w obrotu lekko uderzył Marcin Masilewski, a piłka odbiła się od nóg Obraniaka, zmyliła bramkarza Greków i wpadła do ich bramki.

Kilkanaście minut później w Bydgoszczy rozpadał się deszcz. To nieco utrudniało poczynania obu drużynom. Nie przeszkadzało jednak Ludovicowi Obraniakowi, który w 79. minucie został bohaterem spotkania. Debiutant w naszej reprezentacji kilkanaście metrów od greckiej bramki dostał podanie od Pawła Brożka, bez namysłu uderzył i pokonał bramkarza gości.

Mecz Polska-Grecja był ostatnim sprawdzianem naszej drużyny narodowej przed kolejnymi spotkaniami w eliminacjach mistrzostw świata. "Biało-czerwoni" zajmują w tej chwili trzecie miejsce w tabeli grupy 3. za Słowacją i Irlandią Północną, którą będą podejmować 5 września w Chorzowie.