Wybierz region

Wybierz miasto

  Wystawa akwareli Krystyny Baniowskiej-Stąsiek

  Regionalne Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Brzesku
  Brzesko, ul. Plac Targowy/10, +48 14 663 12 02

  Od 12.12.2014 do 15.01.2015

  • Wstęp wolny

  Krystyna Baniowska-Stąsiek jest absolwentką Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studiowała pedagogikę artystyczną na Wydziale Sztuk Pięknych. W roku 1968 uzyskała dyplom w dziedzinie grafiki artystycznej. W latach 1976-96 pracowała na stanowisku dyrektora Biura Wystaw Artystycznych w Tarnowie, oraz współpracowała z tarnowskim Oddziałem Związku Polskich Artystów Plastyków.

  Realizowała projekty Ministerstwa Kultury i Sztuki w zakresie zagranicznej promocji sztuki polskiej i tarnowskiej. Od 1996 roku jest na emeryturze, zajmuje się twórczością własną, kolekcjonerstwem, organizacją wystaw w galeriach, oraz aukcjami tematycznymi. Ponadto przez okres trzech lat pracowała, jako wolontariusz w Kazimierzu nad Wisłą, gdzie opiekowała się domem Marii i Jerzego Kuncewiczów - Kuncewiczówka. Od roku 2000 mieszka we Francji, dzieląc swój czas na realizację planów w Polsce i Francji.

  Od 2002 roku corocznie organizuje międzynarodowy plener malarski "Sacrum" w Tuchowie, oraz plenery związane z różnymi regionami ziemi tarnowskiej.

  Artystka pełna energii i zapału do pracy opowiadała o swojej pracy w Polsce i w Cannes, oraz prezentowała swoje plany zawodowe. Przybyła rodzina, przyjaciele i sympatycy artystki mieli okazję zobaczyć ją przy pracy dzięki prezentacji filmu Lecha Ledeckiego. Atrakcją wieczoru było losowanie wśród uczestników dwóch akwarel.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Kraków czy Warszawa? Odróżnisz je bez problemu? [QUIZ]