Łukasz Jaje

avatarŁukasz Jaje

Tarnów
Ja to Ja :) Kiedyś pracownik w tarnowskiej GK Dziś w They.pl :)

Prokuratura bada okoliczności wypadku drogowego i śmierci policjanta brzeskiej Komendy Powiatowej

2013-05-21 19:29:58

Prokuratura wyjaśnia okoliczności tragicznego wypadku samochodowego w Łysej Górze (pow. brzeski), w którym zginął policjant z Komendy Powiatowej w Brzesku. Funkcjonariusz nie był na służbie, podróżował prywatnym samochodem.- Sprawa zostana przekazana Prokuraturze Rejonowej w Tarnowie, w związku z tym, że kierujący pojazdem był funkcjonariuszem policji, współpracującym z brzeską prokuraturą - mówi Elżbieta Potoczek-Bara, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Tarnowie.Do tragicznego zdarzenia doszło w środę 15 maja. Policjant kierujący audi, z niewyjaśnionych przyczyn wjechał nagle do rowu, gdzie przeciął kilka słupków, a następnie uderzył w betonowy przepust. Reanimacja kierowcy nie przyniosła powodzenia.

- Po sekcji zwłok, wstępnie możemy powiedzieć, że bezpośrednią przyczyną śmierci były wielonarządowe obrażenia wewnętrzne. W ciągu dwóch tygodni powinien być znany wynik badań na obecność alkoholu we krwi - dodaje Elżbieta Potoczek-Bara. Pasażer przeżył, ale doznał złamań kości kończyn oraz żeber.

- Na miejsce przyjechało mnóstwo policjantów z regionu, nikogo ze świadków zdarzenia nie dopuszczano w okolice wypadku. Zastanawiający jest też brak informacji o śmiertelnym wypadku na stronach policji i straży pożarnej. Zwykle tego typu informacje podają natychmiast - mówi nam mieszkaniec Łysej Góry, pragnący zachować anonimowość.

Pogrzeb odbył się w sobotę, 18 maja, o czym brzeska Komenda Policji poinformowała w poniedziałek.


Jesteś na profilu Łukasz Jaje - stronie mieszkańca miasta Tarnów. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj