Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Bochnia-Brzesko. Pełne obłożenie na oddziałach covidowych, trzecia fala zakażeń koronawirusem naszym regionie jest już faktem

Paweł Michalczyk
Paweł Michalczyk
Punkt pobierania wymazów w kierunku COVID-19 w Bochni
Punkt pobierania wymazów w kierunku COVID-19 w Bochni Paweł Michalczyk
W szpitalach w Bochni i Brzesku zaczyna brakować miejsc dla chorych na COVID-19. Choć w obu placówek zwiększono liczbę łóżek dla zakażonych koronawirusem, coraz częstsze są przypadki, że chorzy są wysyłani do innych lecznic.

FLESZ - Oto nowe zasady szczepień

Bochnia. W szpitalu brakuje miejsc dla chorych na COVID-19

W szpitalu w Bochni na pacjentów z koronawirusem czeka 25 łóżek oraz 8 stanowisk intensywnej terapii z możliwością wentylacji mechanicznej. Oprócz tego placówka ma 15 stanowisk obserwacyjnych dla chorych z podejrzeniem COVID-19.

- Jesteśmy w tym tygodniu na granicy wydolności. Co jakiś czas, gdy jest kumulacja, musimy szukać miejsc w innych szpitalach - mówi Stanisław Górski, koordynator COVID-19 w szpitalu w Bochni. Bywa, że do bocheńskiej lecznicy pacjenci zakażeni koronawirusem są odsyłani z innych placówek.

Brzesko. Pełne obłożenie na oddziale covidowym szpitala

Szpital w Brzesku ma 24 miejsca dla chorych z potwierdzonych zakażeniem SARS-CoV-2, a do tego 4 łóżka intensywnej terapii z możliwością wentylacji mechanicznej i 6 łóżek obserwacyjnych dla chorych z podejrzeniem COVID-19.

- Mamy pełne obłożenie pełne, nieraz musimy transportować pacjentów do innych szpitali, głównie do Dąbrowy Tarnowskiej - mówi Monika Mikołajek-Burek, rzecznik prasowy szpitala w Brzesku.

W kulminacyjnym momencie 2020 roku w brzeskim szpitalu było 75 łóżek dla chorych na COVID-19, do tego 10 stanowisk intensywnej terapii i 6 obserwacyjnych.

Większa jest również liczba wykonywanych testów niż jeszcze pod koniec 2020 roku. -Średnio w ubiegłym tygodniu wykonywano na dobę 60 badań PCR, do tego dochodzi nawet do 100 testów antygenowych. Na sobotę jest już zapisanych ponad 100 osób w punkcie mobilnym - dodaje Monika Burek.

Obecne moce przerobowe brzeskiego laboratorium to 120 badań PCR i 150 badań antygenowych na dobę.

Masz informacje? Nasza Redakcja czeka na #SYGNAŁ

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na brzesko.naszemiasto.pl Nasze Miasto