Cracovia. Tajny sparing - minimalna porażka "Pasów" z mistrzem Albanii

Jacek Żukowski
Cracovia zagrała z Partizani Tirana
Cracovia zagrała z Partizani Tirana Cracovia.pl
W ostatnim dniu zgrupowania w Radenci Cracovia uległa w sparingowym spotkaniu zespołowi Partizani Tirana 0:1. To był pierwszy z meczów kontrolnych zaplanowanych na wtorek. "Pasy" zmierzą się jeszcze z Piunikiem Erywań.

Spotkanie nie było transmitowane przez oficjalny kanał MKS Cracovia SSA, tajemnicą pozostaje też skład "Pasów" w tym meczu. Partizani to mistrz Albanii, pewnie wygrywając ligowa rywalizację. Zespół szykuje się do pierwszych meczów eliminacji Ligi Mistrzów, w której zmierzy się z Karabachem Agdam.
Rywale Cracovii zwyciężyli 1:0 po golu Lucasa Cardoso. Był to czwarty mecz towarzyski rozegrany przez Pasy podczas zgrupowania w Radenci.

Według przekazu obserwatorów meczu "Pasy" toczyły wyrównany bój z rywalem. W 7 min po bardzo dobrym dośrodkowaniu minimalnie niecelnie uderzył Bojan Cecarić. W 15 min przed szansą na zdobycie bramki stanął Ardit Hila, którego strzał został zablokowany przez Janusza Gola. Chwilę później z bardzo dobrą akcją lewą stroną ruszyli zawodnicy Cracovii – Michal Siplak zagrał z Cecarićem, który odegrał do Milana Dimuna, a ten dośrodkował w pole karne Partizani. Strzał Sergiu Hanki minimalnie minął bramkę drużyny z Tirany. Kolejna bardzo dobra okazja nadarzyła się w 38 min, kiedy strzał – po dobrej indywidualnej akcji – Bojana Cecarića został zablokowany przez obrońców.

Na początku drugiej połowy akcje rozgrywano głównie w środkowym sektorze boiska. W 57 min po akcji Hanki przed szansą stanął Rafael Lopes, ale dobrze interweniował bramkarz rywali. Trzy minuty później portugalski napastnik ponownie dobrze znalazł się w polu karnym, ale i tym razem jego strzał został zablokowany niemal na linii bramkowej. Kolejna doskonała okazja dla "Pasów" to 67 min spotkania, kiedy po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry głową w słupek uderzył David Jablonsky. W 74 mine po dośrodkowaniu prawą stroną bramkę zdobył Cardoso. Już chwilę później, po uderzeniu głową wyrównać mógł Michał Helik. W 85 min w pole karnym padł Rubio, ale sędzia nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego, dwie minuty później sprzed pola karnego groźnie uderzył Sylwester Lusiusz.

Cracovia - Partizani Tirana 0:1 (0:0)
Bramka:Cardoso 74.
Partizani: Hoxha (68 Malaj) - Ibrahimi, Belica, Bitri, Hakaj - Asani (68 Cardoso), Hila (Broja), Telushi, Kote (Kodra), Cordeiro - Çinari (68 Mensah).