Edyta Ropek zdobyła brąz podczas wspinaczkowego Pucharu Świata w Mediolanie

Edyta Ropek wywalczyła brąz podczas PŚ w Mediolanie
Edyta Ropek wywalczyła brąz podczas PŚ w Mediolanie fot. A. Kamiński
Zawodniczka MKS Tarnovia zajęła trzecie miejsce w pierwszej edycji Pucharu Świata we wspinaczce sportowej w konkurencji wspinaczki na czas. Zawodniczka wspierana przez Azoty Tarnów i markę Alpinus znakomicie rozpoczęła sezon startowy, uzyskując w finale 9,97 sekundy na dystansie 15 metrów!

Już na początku sezonu startowego Edyta wysoko ustawia poprzeczkę, zbliżając się do ustanowionego przez siebie w zeszłym roku rekordu Europy (9,76 s., Huaiji, 2010). Zdaniem trenerów Ropek wynik z Mediolanu jest potwierdzeniem wysokiej formy tarnowianki zwłaszcza, że podczas tych zawodów tylko dwóm zawodniczkom udało się zejść poniżej 10 sekund – w finale dokonała tego jeszcze Rosjanka Ksenia Aleksiewa uzyskując czas 9,96 sekundy.

To dopiero początek sezonu. Z niedzielnego występu jestem bardzo zadowolona. Uważam, że stać mnie na jeszcze lepszy wynik. Skoncentruję się teraz na przygotowaniach do lipcowych mistrzostw świata we Włoszech - powiedziała dwukrotna mistrzyni Europy (2008 i 2010) i dwukrotna zdobywczyni Pucharu Świata (2008 i 2009).

W rywalizacji kobiet zwyciężyła wspomniana Ksenia Aleksiewa, przed rodaczką Marią Krasaviną. Na czwartej pozycji uplasowała się Klaudia Buczek, która w małym finale bez szczęścia zmierzyła się z Edytą Ropek (Petzl, Five Ten).

Dobry start zanotował Łukasz Świrk z SMG Lubin, Polak wywalczył czwartą lokatę, ulęgając w małym finale Czechowi Liborowi Hroza. Na pierwszym miejscu uplasował się Sergiej Sinitsyn z Rosji, przed rodakiem Evgenim Wajczekowskim. Do udanych start może zaliczyć Jędrzej Komosiński z KU AZS PWSZ Tarnów, który wywalczył piąte miejsce i ustanowił nowy rekord Polski z czasem 6,94 sekundy. W finałowej ósemce rywalizowała również Monika Prokopiuk z Skarpy Lublin, zajmując ostatecznie ósmą lokatę.

Polecamy w serwisie kryminalnamalopolska.pl: Kibole z sąsiedniego osiedla polowali na mojego syna