Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Trzy auta dla Brzeska, jedno dla Bochni

[email protected],[email protected]
To przykład bardzo dobrej współpracy. Zarówno w Bochni jak i w Brzesku policjantom systematycznie pomagają samorządowcy. Przekazywane przez nich pieniądze są wykorzystywane na remonty, zakup sprzętu potrzebnego w pracy, ...

To przykład bardzo dobrej współpracy. Zarówno w Bochni jak i w Brzesku policjantom systematycznie pomagają samorządowcy. Przekazywane przez nich pieniądze są wykorzystywane na remonty, zakup sprzętu potrzebnego w pracy, czy też samochodów, którymi stróże prawa ścigają przestępców. Z pozoru drobne kwoty tworzą w sumie darowizny w wysokości kilkuset tysięcy złotych.

W powiecie bocheńskim od wielu lat instytucje samorządowe wspomagają materialnie komendę, jak również jednostki jej podległe: komisariat policji w Nowym Wiśniczu i posterunki w Trzcianie, Żegocinie oraz Łapanowie.

Kilka dni temu posterunek policji w Żegocinie wzbogacił się o nowy radiowóz - kię ceed.
- Jest to drugi z samochodów zakupionych przez lokalne samorządy. Poprzedni trafił do Łapanowa - wyjaśnia Leszek Machaj z KPP w Bochni.
Oba pojazdy mają nowoczesne, unijne oznakowanie.

- Zakup był możliwy dzięki wsparciu finansowemu dwóch samorządów. Gmina Żegocina przekazała na ten cel 20 tysięcy złotych, a Łapanów 35 tys. Do zakupu dołożył się też komendant wojewódzki policji w Krakowie - dodaje Leszek Machaj.

Oba pojazdy będą obsługiwały południową część powiatu bocheńskiego.
O trzy nowe samochody (również kia ceed) wzbogaciła się natomiast policja w Brzesku. - Ich zakup to także efekt współpracy z gminami - przekonuje mł. inspektor Roman Gurgul, zastępca komendanta KPP w Brzesku.

Do każdego samochodu, wartego około 70 tysięcy złotych, połowę dołożyły samorządy: Dębno oraz Borzęcin ze Szczurową. Zakup trzeciego z pojazdów współfinansowały gminy: Czchów, Iwkowa i Gnojnik.
- Bez współpracy ani rusz. W zasadzie wszyscy włodarze gmin włączają się do działań prewencyjnych i profilaktycznych - zapewnia nadkomisarz Piotr Wójciak, rzecznik prasowy KPP w Brzesku.
Samorządy pomagają w remontach, dokładają się do zakupu paliwa, sprzętu komputerowego czy też doposażania poszczególnych jednostek.

Wartość pomocy udzielanej policji jest z roku na rok większa. Dzięki niej, zysk dla bocheńskich i brzeskich stróżów prawa jest podwójny - zgodnie z zasadą, że do każdej złotówki pozyskanej w formie darowizny od samorządów na remont czy zakup samochodów - Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie dodaje "drugą" złotówkę.

Samochody przydadzą się szczególnie funkcjonariuszom z drogówki. Przez powiaty brzeski i bocheński przebiegają trasy tranzytowe - najważniejszą z nich jest międzynarodowa "czwórka", którą w ciągu doby pokonuje około 25 tys. aut.
W 2007 roku bocheńska policja otrzymała w sumie około 150 tys. zł. W Brzesku ta pomoc była nieco większa.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej. Budowa w Żukowie (kwiecień 2024)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na brzesko.naszemiasto.pl Nasze Miasto