Tygodniowy przegląd prasy 19.12.2021: Brzesko, 12.12-18.12.2021. Poznaj najważniejsze informacje z Brzeska

Newsroom 360
Newsroom 360
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 12.12 do 18.12.2021
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 12.12 do 18.12.2021 CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Brzeska, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 12.12 a 18.12.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Brzesko. Ręcznie wykonywane bombki z firmy Szklana gwiazda w Brzesku trafiają do USA i odbiorców na całym świecie”?

Przegląd tygodnia: Brzesko, 19.12.2021. 12.12 - 18.12.2021: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Brzesko. Ręcznie wykonywane bombki z firmy Szklana gwiazda w Brzesku trafiają do USA i odbiorców na całym świecie

Od 2001 roku w Brzesku działa rodzinna firma, specjalizująca się w wykonywaniu bombek choinkowych. Ma swoich odbiorców na całym świecie, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Australii, a nawet w Chinach. Do dziś opracowano 1700 artystycznych wzorów bombek, a problemem staje się jedynie możliwość zrealizowania lawinowo rosnącej liczby zamówień.

📢 Brzesko. Jarmark bożonarodzeniowy w Brzesku. Mnóstwo przysmaków i pięknych ozdób świątecznych, karuzela, a nawet wielbłądy [ZDJĘCIA]

Na brzeskim Rynku do niedzieli trwa Jarmark Bożonarodzeniowy. Na straganach można kupić wiele interesujących rzeczy w sam raz na zbliżające się święta: wędliny, słodycze, pierniki, ozdoby choinkowe, stroiki, nie brakuje też czegoś dla ciała w postaci smacznych potraw i rozgrzewającego grzańca. Z myślą o dzieciach przygotowano karuzelę wenecką, a nawet dwa prawdziwe wielbłądy. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Okocim. Kraksa na drodze krajowej nr 75 w Okocimiu, zderzyły się dwa samochody osobowe [ZDJĘCIA]

W sobotę na drodze krajowej nr 75 od Brzeska w kierunku Nowego Sącza doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Na miejscu pracowali strażacy oraz policja.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

miejsce #2

Apple

Apple iPad Pro 2021 11'' M1 128GB Wi-Fi Srebrny (MHQT3FDA)

4 923,00 zł3 734,86 zł-24%
Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 19.12.2021: 12.12-18.12.2021 Brzesko: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Brzesku. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Najlepsi strzelcy klasy okręgowej Brzesko - Bochnia (Tarnów, gr. I) w sezonie 2021/22. Ranking TOP 18

Klasa okręgowa Brzesko - Bochnia (czyli Tarnów, grupa I). Jesienne rozgrywki za nami, przedstawiamy najlepszych strzelców ligi w tym półroczu. W rankingu TOP 18 znaleźli się zawodnicy, którzy zdobyli przynajmniej 7 bramek. Lider strzelił aż 17 goli. >>>>> Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Trzy kamienice w centrum Bochni ewakuowane! Powodem ulatniający się gaz. W akcji strażacy, policja, pogotowie gazowe [ZDJĘCIA]

Zapach ulatniającego się gazu zaniepokoił mieszkańców jednej z kamienic przy ulicy Kazimierza Wielkiego w Bochni. Konieczne było ewakuowanie aż trzech budynków. Do akcji zaangażowano pogotowie gazowe, energetyczne, straż pożarną i policję.

📢 Bochnia. Ulica Strzelecka już po przebudowie na odcinku w rejonie ośrodka "Łoś" [ZDJĘCIA]

Zakończyła się przebudowa fragmentu ul. Strzeleckiej w Bochni. Prace pochłonęły 1,4 miliona złotych. Obejmowały wymianę podbudowy i położenie nowego asfaltu na odcinku 415 mb, a także budowę chodnika o długości 300 m.

📢 Brzesko. II Jarmark Bożonarodzeniowy potrwa dwa dni, przygotowano wiele atrakcji, m.in. szopkę z żywymi zwierzętami i karuzelę wenecką

W sobotę i w niedzielę (18-19.12.2021) na Rynku w Brzesku odbędzie się II Jarmark Bożonarodzeniowy. Impreza, po raz pierwszy zorganizowana w 2019 roku, w ubiegłym roku nie odbyła się z powodu pandemii COVID-19. Tym razem organizatorzy postanowili rozbudować ją do dwóch dni.

📢 Nowa lista leków WYCOFANYCH z aptek. Kilkanaście preparatów! Natychmiast sprawdź, czy masz je w apteczce [16.12.2021]

W ostatnich dniach do listy leków, które wycofał Główny Inspektorat Farmaceutyczny dołączyły kolejne produkty. Warto sprawdzić! Jeżeli kupiłeś te lekarstwa i masz je w swojej apteczce, ta lepiej z nich nie korzystaj. One mogą zaszkodzić zdrowiu, a nawet być groźne dla życia. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Bochnia. Najnowsze oferty pracy w Bochni i powiecie bocheńskim [LISTA OFERT PRACY 15.12.2021]

W najnowszych ofertach, opublikowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Bochni, są propozycje pracy dla pomocników, sprzedawców, ślusarzy, spawaczy, kierowców, robotników gospodarczych itd. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Bochnia. Policja i urzędnicy starostwa apelowali do przechodniów o używanie elementów odblaskowych [ZDJĘCIA]

Policjanci wraz z pracownikami starostwa na ulicach Bochni rozdawali elementy odblaskowe. Te niewielkie opaski, założone na odzież lub plecak, mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo. Po zmroku osoba mająca odblask jest widoczna z dużo większej odległości.

📢 Bochnia. Stacja narciarska Laskowa Ski, położona najbliżej Bochni, szykuje się do uruchomienia w sezonie 2021/2022 [ZDJĘCIA]

Od kilku tygodni trwa naśnieżanie stoku położonego na jednym ze zboczy góry Kamionna w Beskidzie Wyspowym nieopodal Bochni. Laskowa Ski, bo tak nazywa się stacja narciarska należąca do jednej z bocheńskich firm, uruchamia armatki śnieżne, gdy tylko temperatura spada poniżej zera. Kiedy planowane jest uruchomienie stoku w Laskowej?

📢 Anna Lewandowska prywatnie. Zobacz zdjęcia pięknej żony najlepszego polskiego piłkarza

Anna Lewandowska to polska sportsmenka i działaczka sportowa, bizneswoman, coach, trenerka personalna, dietetyczka, prezenterka telewizyjna i osobowość medialna. Ale i tak najbardziej znana jest jako żona najlepszego polskiego (a może i światowego) piłkarza Roberta Lewandowskiego. Na salonach "promienieje" urodą, nic dziwnego, że ostatnio pełno jej na małych ekranach w reklamach. A my dziś prezentujemy prywatne zdjęcia pani Anny, które zamieściła na portalach społecznościowych.

📢 Brzesko. Trwają poszukiwania 29-letniego mieszkańca Okocimia, mężczyzna zaginął 13 grudnia

Policja oraz straż pożarna prowadzą poszukiwania zaginionego mężczyzny, 29-letniego mieszkańca Okocimia. Wyszedł z domu w poniedziałek 13 grudnia 2021 i do chwili obecnej nie nawiązał kontaktu z rodziną.

📢 Wynagrodzenia w Małopolsce 2021. Lista płac według powiatów ujawnia olbrzymie różnice między Krakowem a wschodem i południem regionu

Przeciętne wynagrodzenie w Małopolsce przekroczyło w tym roku 6 tys. zł brutto i nadal rośnie, ale – jak pisaliśmy niedawno – zbliżoną lub wyższą kwotę zarabia tylko kilkanaście procent pracujących w naszym regionie. Nasze najnowsze analizy pokazują ogromne zróżnicowanie zarobków nie tylko między branżami, ale i w zależności od miejsca wykonywania pracy: średnia krakowska wynosi aż 117 procent średniej wojewódzkiej (7 254 złote brutto), a w powiatach na południu i wschodzie regionu zarabia się tylko 75 proc. średniej (4 550 zł). Jeśli pracujesz tam w mikrofirmie musisz się liczyć z nawet dwukrotnie niższą płacą za taką samą robotę niż otrzymuje twój odpowiednik z korpo w Krakowie. Oto małopolska lista płac według powiatów 2021. Jeśli chcesz się z nią zapoznać, kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Rzezawa. Pierwsze Rodzinne Spotkanie Mikołajkowe. Dla Oli, Wiktorii i Krzysztofa zebrano prawie 15 tys. zł [ZDJĘCIA]

Ciasta, słodycze, stroiki, ozdoby choinkowe, zabawki i wiele innych rzeczy można było kupić w Rzezawie podczas kiermaszu świątecznego pod hasłem Rodzinne Spotkanie Mikołajkowe. Akcja została zorganizowana w niedzielę 12.12.2021 na miejscowym ryneczku. Poprzedziły ją przygotowania w wiejskiej świetlicy, w szkole oraz w wielu domach.

📢 Bochnia. Ofiaromat w Bazylice św. Mikołaja w Bochni, można wesprzeć potrzeby parafii płacąc kartą [ZDJĘCIA]

Już nie trzeba mieć gotówki, aby wesprzeć materialnie parafię św. Mikołaja w Bochni. Obok wejścia do kaplicy Matki Bożej Bocheńskiej, w której trwa wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu, ustawiono elektroniczną tacę - ofiaromat do dokonywania wpłat z pomocą karty bankowej. Transakcja odbywa się w sposób zbliżeniowy.

📢 Bochnia. Zmiana organizacji ruchu na DK94 w Bochni, kierowcy do maja będą korzystać z wiaduktu tymczasowego [ZDJĘCIA]

We wtorek 14 grudnia 2021 r. rano ruch z wiaduktu w ciągu drogi krajowej nr 94 nad ul. K. Brodzińskiego w Bochni zostanie przełożony na obiekt tymczasowy. W związku z tą zmianą zostanie wprowadzone ograniczenie prędkości do 60 km/h na DK94 oraz do 40 km/h na ul. Brodzińskiego (dojazd z Bochni do Łapczycy i włączenie do DK94).

📢 Bochnia-Brzesko. Wyłączenia prądu w powiecie bocheńskim i brzeskim [13.12.2021]

W niektórych miejscowościach naszego regionu planowane są czasowe wyłączenia energii elektrycznej. Ma to związek z pracami technicznymi. Sprawdź, gdzie i kiedy nie będzie prądu. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Bielcza. Kolizja na autostradzie A4 w Bielczy, samochód uderzył w bariery [ZDJĘCIA]

Na autostradzie A4 między Tarnowem a Brzeskiem na jezdni w kierunku Krakowa samochód osobowy uderzył w bariery energochłonne, blokując dwa pasy ruchu. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Utrudnienia zakończyły się po niespełna godzinie.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Jurij Belous o definicji ludobójstwa

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie