MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Pięć ofert na dokumentację dla Centrum Zdrowia Psychicznego w budynku po pogotowiu w Bochni

Paweł Michalczyk
Paweł Michalczyk
Budynek po byłym pogotowiu ratunkowym w Bochni od 2008 roku stoi pusty
Budynek po byłym pogotowiu ratunkowym w Bochni od 2008 roku stoi pusty Paweł Michalczyk
Budynek po byłym pogotowiu ratunkowym w Bochni stanie się siedzibą Centrum Zdrowia Psychicznego. Powiat bocheński ogłosił przetarg na wykonanie kompletnej dokumentacji pod przystosowanie pustostanu do nowej funkcji. Znane są już oferty, jakie wpłynęły.

W 2023 roku powiat bocheński zlecił wykonanie koncepcji dla Centrum Zdrowia Psychicznego w budynku po pogotowiu. Obejmuje ona m.in. program funkcjonalno-użytkowy, kosztorys inwestorski, projekt aranżacji pomieszczeń i koncepcję architektoniczną. Kolejnym krokiem było ogłoszenie tuż po nowym roku przetargu na opracowanie kompletnej dokumentacji. Oferty można było składać do 12 stycznia. Wpłynęło ich pięć i opiewają one na kwotę od 241 do 504 tys. zł.

Zgodnie z założeniem podmiot wyłoniony w przetargu będzie miał 300 dni na oddanie pełnej dokumentacji. Ta zaś pozwoli władzom powiatu wystąpić o fundusze zewnętrzne na rozpoczęcie prac budowlanych.

Centrum Zdrowia Psychicznego w budynku po byłym pogotowiu ma pełnić funkcję oddziału dziennego psychiatrycznego, poradni zdrowia psychicznego wraz z punktem zgłoszeniowo-koordynacyjnym oraz zespołem leczenia środowiskowego.

– Chcemy budynek po starym pogotowiu zmodernizować, wyremontować i przygotować dla osób, które mają problemy ze zdrowiem psychicznym, a jest ich coraz więcej. Najbardziej pokazują to dane statystyczne, gdzie wśród dzieci i młodzieży mamy największą liczbę prób samobójczych – mówi Adam Korta, starosta bocheński.

Centrum Zdrowia Psychicznego ma zapewniać kompleksową opiekę zdrowotną nad osobami z zaburzeniami psychicznymi w formie pomocy doraźnej, ambulatoryjnej, dziennej i środowiskowej. Ośrodek będzie podlegał szpitalowi powiatowemu w Bochni.

W budynku przy ul. Konstytucji 3-go Maja od końca XIX wieku mieścił Szpital Miejski, a do początku XXI wieku Pogotowie Ratunkowe. Od 2008 roku stoi on pusty, niszczejąc z każdym kolejnym rokiem.

Masz informacje? Nasza Redakcja czeka na #SYGNAŁ

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Pięć ofert na dokumentację dla Centrum Zdrowia Psychicznego w budynku po pogotowiu w Bochni - Bochnia Nasze Miasto

Wróć na brzesko.naszemiasto.pl Nasze Miasto