MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Prasówka ze stycznia 2024 - najważniejsze wydarzenia. Co działo się w Brzesku? Bądź na bieżąco

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Wideo
od 16 lat
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w styczniu czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Brzeska najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Tak mieszkają Sławomir i Kajra. Mają niezwykły dom w Małopolsce! Na scenie są gwiazdami i porywają tłumy, a jacy są prywatnie? ”?

Przegląd stycznia 2024 w Brzesku: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości ze stycznia 2024 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Tak mieszkają Sławomir i Kajra. Mają niezwykły dom w Małopolsce! Na scenie są gwiazdami i porywają tłumy, a jacy są prywatnie?

Cześć, tu Sławomir! – to przywitanie słyszał niemal każdy. Jak żyje i mieszka słynny Sławomir Zapała, gwiazda Rock Polo, autor takich hitów jak „Miłość w Zakopanem” i „Weselny pyton”? Pochodzący z Krakowa muzyk na co dzień mieszka ze swoją żoną Kajrą - Magdaleną Kajrowicz i synem Kordianem w pięknym domu. To szczęśliwy mąż i kochający ojciec, który uwielbia spędzać aktywnie czas ze swoją rodziną. Ostatnio wystąpił po raz kolejny w trakcie koncertu sylwestrowego w Zakopanem i poderwał tłumy, a kilka dni temu zaprezentował nowy utwór "Kolorowy film". Słynni muzycy na scenie są gwiazdami i porywają tłumy, a jacy są prywatnie? Mają piękny dom, w którym wychowują syna! Czuć u nich "pinondz"? Jacy są prywatnie? Zobaczcie zdjęcia!

📢 To najbardziej niebezpieczne miasta w Małopolsce. Tu popełnia się najwięcej przestępstw. Zaskakujący ranking

Za to, czy w swoim mieście czujemy się bezpiecznie odpowiada kilka czynników. Jest to nie tylko liczba popełnianych na danym terenie przestępstw, ale także to, w jaki sposób z ich wykrywalnością radzi sobie policja. Powiaty, w których odnotowano największą przestępczość w Małopolsce, to powiat nowosądecki i brzeski. To w nich znajduje się najwięcej miast ujętych w poniższym zestawieniu. Zobacz ranking najmniej bezpiecznych miast w Małopolsce w oparciu o dane GUS dla powiatów z 2022 roku. Tu popełnia się najwięcej przestępstw.

📢 Droga S1 przebija się przez Beskidy i nabiera kształtów. Dla kierowców z Małopolski będzie bramą na południe Europy. Zdjęcia z powietrza

Budowa obejścia Węgierskiej Górki w ciągu drogi S1 to jedna z kluczowych inwestycji na południu Polski. Wraz z brakującym odcinkiem "jedynki" od Mysłowic do Bielska, której realizacja także trwa, stanie się dla kierowców z Małopolski zachodniej bramą na południe Europy. Zobaczcie galerię ze zdjęciami trasy z powietrza na początku stycznia 2024 udostępnionymi przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

Zrób sobie prezent

Materiały promocyjne partnera

Prasówka luty Brzesko: pozostałe wydarzenia z poprzedniego miesiąca

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w styczniu uwagę czytelniczek i czytelników z Brzeska. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Oddział Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej w szpitalu św. Łukasza w Tarnowie przeszedł metamorfozę. Zmieniło się niemal wszystko! Zdjęcia!

W Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie otwarto w piątek (26 stycznia) po remoncie Oddział Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej. Dzięki przeprowadzonym pracom zwiększyła się liczba łóżek dla chorych oraz poprawiły się warunki zarówno dla pacjentów jak i personelu medycznego.

📢 Cekiny i wycięcia! Idealne stylizacje na karnawał w wydaniu gwiazd. Grażyna Torbicka uwodzi, a Małgorzata Rozenek niczym Barbie

Stylizacje na karnawał mogą namieszać w głowie! Moda dynamicznie się zmienia, a w ostatnim czasie łączy dawne trendy i nowoczesne rozwiązania. Co więc wybrać na karnawałową imprezę? Warto zainspirować się kreacjami gwiazd. Spójrz na stonowaną, ale wyrazistą stylizację Grażyny Torbickiej, modowe szaleństwo Małgorzaty Rozenek, a także wybory Katarzyny Cichopek, Haliny Frąckowiak, Katarzyny Zielińskiej i innych.

📢 Policja prosi o pomoc w identyfikacji tożsamości kobiet ze zdjęć, potencjalnych sprawczyń oszustwa na BLIK

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bochni prowadzą dochodzenie w sprawie oszustwa metodą na BLIK, do którego doszło 9 października 2023 roku. Do sprawy poszukiwane są dwie osoby, których wizerunek został rozesłany do prasy.

📢 Utrudnienia w Brzesku na ul. Okocimskiej, jest częściowo zamknięta z powodu awarii kanalizacji deszczowej, wyznaczono objazd

Kierowcy z Brzeska muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu na ulicy Okocimskiej. Została ona zamknięta pomiędzy ulicami Świerkową i Bronisława Czecha z powodu awarii kanalizacji deszczowej.

📢 W Brzesku planowane jest wprowadzenie 30 minut darmowego parkowania. Co na to zarządca strefy płatnego parkowania? Zobacz wideo

Trwają prace nad wprowadzeniem zmian w systemie płatnego parkowania w Brzesku. Projekt uchwały wprowadzającej 30 darmowych minut złożył radny Bogusław Sambor, obecnie jest on przedmiotem prac merytorycznych. Zarządca brzeskiej strefy płatnego parkowania uważa, że temat jest godny przetestowania.

📢 Australian Open 2024. Poznaj najpiękniejsze tenisistki wielkoszlemowego turnieju w Melbourne

Turniej tAustralian Open 2024 zaplanowano na 14-28 stycznia. Na twardych kortach w Melbourne odbędzie się walka o pierwszy Wielki Szlem w nowym sezonie. Poznaj najpiękniejsze i najgorętsze tenisistki, które przystąpiły do zmagań w grze pojedynczej. Na Instagramie chwalą się wysportowanymi sylwetkami, smukłymi ciałami. Zdjęcia - w galerii.

📢 Komendant Powiatowy Policji w Brzesku insp. Bogusław Chmielarz przeszedł na emeryturę

Po blisko 30 latach służby z policyjnym mundurem pożegnał się Komendant Powiatowy Policji w Brzesku. Insp. Bogusław Chmielarz przeszedł na emeryturę. Funkcję tę pełnił od 2018 roku. Uroczystości odbyły się na zamku w Dębnie.

📢 Plebiscyt Edukacyjny. Poznaj najlepszych nauczycieli w Małopolsce

Dziś wielki finał naszej akcji: Plebiscyt Edukacyjny 2023 rozstrzygnięty! Poznajcie zwycięzców Plebiscytu Edukacyjnego! W szacownych murach Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, mieliśmy zaszczyt gościć laureatów Plebiscytu Edukacyjnego z Małopolski. Kto został najlepszym nauczycielem? Które przedszkole, szkoła i uczelnia okazały się najpopularniejsze? Który nauczyciel zdobył największe uznanie? Zobacz naszą relację.

📢 Parking naprzeciwko urzędu miejskiego w Brzesku nielegalny? Zamiast namalowanych linii jest inny kolor kostki. Jest zgłoszenie do NIK

Parking naprzeciwko urzędu miejskiego w Brzesku wzbudził wątpliwości jednego z mieszkańców. Jego zdaniem sposób oznakowania poziomego jest niezgodny z ustawą, a co za tym idzie, opłaty pobierane są tam nielegalnie. Chodzi o to, że koperty parkingowe są wyznaczone za pomocą kostki brukowej, a nie specjalnej farby. Z taką oceną nie zgadza się jednak administrator parkingu.

📢 33-latka z gm. Borzęcin oskarżona o oszukanie 267 osób. Żądała wpłat za pomoc w zdobyciu pożyczki i... przesyłała im link

33-letnia Monika N., mieszkanka gminy Borzęcin w powiecie brzeskim oszukała ponad 250 osób, starających się o pożyczkę. Wszyscy wpłacili jej od 100 do 600 zł, ale zamiast pieniędzy dostawali odnośnik do serwisu świadczącego usługi pożyczkowe. Proceder trwał blisko dwa lata.

📢 Dachowanie w Porębie Spytkowskiej, samochód wypadł na śliskiej nawierzchni z drogi. Zobacz zdjęcia

W czwartkowy wieczór 18.01 w Porębie Spytkowskiej samochód wypadł z drogi na śliskiej nawierzchni i dachował. W środku przebywał tylko kierowca. Do akcji ratunkowej zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej.

📢 Tak dawniej wyglądały zimy w Tarnowie! Gdy nie było smartfonów i komputerów, najmłodsi spędzali wolny czas na beztroskich zabawach na śniegu

Zima w tym roku nie skąpi śniegu i minusowych temperatur. Niektórzy wspominają z sentymentem lata dzieciństwa, kiedy to spędzali mnóstwo czasu na śnieżnych zabawach z rówieśnikami i na sankach. Inni jeździli na łyżwach, choćby na lodowisku przy ul. Kołłątaja czy na zamarzniętym stawie wokół Mauzoleum gen. Bema. Namiastkę tego, jak to wówczas wyglądało, można zobaczyć na archiwalnych zdjęciach z tego okresu, które wykonane zostały na tarnowskich osiedlach. Pochodzą one z bogatych zbiorów Dariusza Czechowskiego, a także z archiwum Zakładów Azotowych w Tarnowie, udostępnione na portalu Nostalgikon.pl

📢 Proces wójta Gnojnika odroczony. Obrończyni oskarżonego chce wyłączenia sędziów brzeskiego sądu

W czwartek 18.01 w Brzesku miał ruszyć proces wójta gminy Gnojnik. Obrończyni oskarżonego wystąpiła jednak o wyłączenie wszystkich sędziów z brzeskiego sądu od orzekania w sprawie jej klienta. Jako argument przywołała wypowiedzi prasowe dwójki z nich, które miały rozstrzygnąć o winie Sławomira Paterka przed wydaniem wyroku.

📢 Niezwykły pogrzeb ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, znanego duchownego, brata niepełnosprawnych. Na cmentarzu zapłonęły nawet race

Czwartek, 18 stycznia, był drugim dniem ceremonii pogrzebowych ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego. O godzinie 10 wprowadzono trumnę do kościoła pw. św. Brata Alberta w Radwanowicach. To w tej miejscowości żył ks. Tadeusz, tu pracował, pełnił posługę i tu chciał być pochowany. Pochowany został na cmentarzu w sąsiedniej Rudawie. Zmarłego ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, prezesa tej fundacji pochowano w grobowcu śp. Zofii Tetelowskiej, właścicielki dworu w Radwanowicach, która oddała ten swój majątek, żeby powstała placówka dla osób niepełnosprawnych. W drugi dzień pogrzebu uroczystościom przewodniczył ks. bp. Damian Muskus, biskup pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej. Modlitwy odbywały się w obrządkach łacińskim i ormiańskim.

📢 Modlitewne pożegnanie ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego w Radwanowicach. "Tadziu, Tobie obiecuję, będziemy dbali o to miejsce"

Wokół trumny zmarłego ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego gromadziły się osoby niepełnosprawne, przybyłe z wielu stron kraju. W kościele pw. św. Brata Alberta w Radwanowicach w środę, 17 stycznia 2024 r. rozpoczęły się dwudniowe uroczystości pogrzebowe kapłana, duszpasterza osób niepełnosprawnych i ich wielkiego przyjaciela. Teraz oni przyszli go pożegnać i modlić się za niego. A wraz z nimi najbliżsi, rodzina ks. Tadeusza. Przybyło także ponad 50 kapłanów z Krakowa i odległych stron, nie tylko Małopolski.

📢 Pożar domu jednorodzinnego w Przyborowie, kobieta z oparzeniami trafiła do szpitala

W nocy z wtorku na środę (16/17.01) w Przyborowie w powiecie brzeskim doszło do pożaru domu jednorodzinnego. Z ogniem walczyło 20 strażaków, akcja gaśnicza zakończyła się po godzinie 3 nad ranem. Jedna osoba z oparzeniami trafiła do szpitala.

📢 Trzy samochody zderzyły się na drodze krajowej nr 94 w Siedlcu koło Bochni, 23-latka nie zachowała odstępu

We wtorek 16.01 w godzinach rannych na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 94 w Siedlcu (gm. Bochnia) doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych. Na szczęście nikt nie został poszkodowany. Sprawczyni została ukarana.

ZOBACZ KONIECZNIE

Lubisz czytać ale książki są za drogie? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych księgarniach online.

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na brzesko.naszemiasto.pl Nasze Miasto