MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Przegląd prasy z marca 2024. Zestaw najważniejszych wydarzeń miesiąca. Co działo się w Brzesku?

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Wideo
od 16 lat
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w marcu czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Brzeska najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Misterium Męki Pańskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej. W Wielki Piątek tłumy pielgrzymów wzięły udział w Drodze Krzyżowej. Zobacz zdjęcia”?

Przegląd marca 2024 w Brzesku: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z marca 2024 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Misterium Męki Pańskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej. W Wielki Piątek tłumy pielgrzymów wzięły udział w Drodze Krzyżowej. Zobacz zdjęcia

W Kalwarii Zebrzydowskiej trwają obchody Wielkiego Tygodnia. W uroczystościach Wielkiego Piątku uczestniczyły tłumy pielgrzymów, idąc w Drodze Krzyżowej z Jezusem na Wzgórze Ukrzyżowania.

📢 Poruszająca Pasja w Tarnowie Mościcach. Tłumy mieszkańców miasta i regionu towarzyszyły aktorom odtwarzającym Mękę Pańską. Galeria zdjęć!

To było niezwykle poruszająca i głęboka w swoim przekazie inscenizacja Pasji Jezusa Chrystusa. Mowa o wyjątkowym misterium Męki Pańskiej, które odbyło się we wtorek (26 marca) w parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Tarnowie Mościcach. W przedsięwzięciu wzięło udział blisko sto osób – aktorów, wokalistów i muzyków, ale także obsługi technicznej, operatorów światła i dźwięku. Wielu to członkowie wspólnoty Domowego Kościoła i Mężczyzn św. Józefa. W postać Jezusa wcielił się po raz kolejny Karol Gut. Największe widowisko pasyjne w Tarnowie obserwował tłum mieszkańców. Zaczęło się ono w kościele wjazdem Jezusa do Jerozolimy, a zakończyło na zewnątrz świątyni sceną ukrzyżowania. W galerii prezentujemy zdjęcia, które podczas mościckiej Pasji wykonał Tomasz Wózek.

📢 Wybory 2024. Kandydaci do rady miasta i kandydaci na burmistrza w gm. Brzesko

W najbliższym czasie odbędą się wybory samorządowe 2024. Poznaliśmy kandydatów na burmistrza i do rady miasta z okręgów numer 1, 2, 3, 4. Kto będzie walczył o mandaty w Twoim okręgu? Prezentujemy wszystkich kandydatów. Poniżej znajdziesz więcej szczegółów.

Zrób sobie prezent

Materiały promocyjne partnera

Prasówka kwiecień Brzesko: pozostałe wydarzenia z poprzedniego miesiąca

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w marcu uwagę czytelniczek i czytelników z Brzeska. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Sentymentalna podróż do Tarnowa z lat 90-tych. Zobaczcie archiwalne zdjęcia! Pamiętacie te miejsca, budynki, wydarzenia?

Pamiętacie pierwszy McDonald's w Tarnowie? Jak wyglądał poprzedni budynek teatru, kino Krakus, Burek i Kapłanówka, tarnowski Rynek czy reprezentacyjne ulice w mieście? A może wspominacie wciąż Uniwersjadę Zimową, festiwal Bezan, wybory miss czy wydarzenia, które towarzyszyły obchodom święta miasta? Wydaje się, że było to tak niedawno, a jednak, kiedy przegląda się zdjęcia wykonane w latach 90. - u schyłku XX wieku to z większości z nich wyłania się zupełnie inny Tarnów niż obecnie. Wielu budynków czy ówczesnych zakładów próżno szukać dzisiaj w scenerii miasta. Są jednak wciąż w Tarnowie ulice i miejsca, gdzie niewiele zmieniło się od tego czasu. Zobaczcie archiwalne zdjęcia Tarnowa z lat 90. Pochodzą one z naszego redakcyjnego archiwum, a także ze strony Nostalgikon.pl, użyczone przez stowarzyszenie Miasta w Internecie (realizator projektu Cyfrowy Most Pokoleń). Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Alarm w sklepach - także w Biedronce i Lidlu. GIS wycofuje niebezpieczne produkty ze sklepów

Z raportów Głównego Inspektoratu Sanitarnego (GIS) wynika, że pewne produkty musiały zostać wycofane z obiegu z powodu potencjalnego zagrożenia dla zdrowia publicznego. Przedstawiamy pełną listę produktów, które zniknęły z półek sklepowych.

📢 Wypadek w Szczurowej, są ranni. Na DW 768 zderzyły się dwa busy i samochód osobowy

W Szczurowej na drodze wojewódzkiej nr 768 doszło do groźnie wyglądającego wypadku. Zderzyły się tam w sumie trzy pojazdy: dwa busy oraz samochód osobowy. Są poszkodowani, droga została zablokowana.

📢 Krakowski Bieg z Dystansem Dla Małych Serc 2024. Znajdźcie się na zdjęciach

  1. Krakowski Bieg z Dystansem "Dla Małych Serc" za nami. W niedzielę (24 marca 2024 roku) w Krakowie do rywalizacji przystąpiło ponad 1000 osób z Polski i zagranicy. Wzięliście udział w tej imprezie? Znajdźcie się na zdjęciach w naszej galerii.

📢 Piękne palmy wielkanocne znów ozdobiły Rynek w Lipnicy Murowanej. Konkurs Palm zorganizowano tam już po raz 65. Zobacz zdjęcia i wideo

W Niedzielę Palmową w Lipnicy Murowanej już po raz 65. zorganizowano konkurs palm i rękodzieła artystycznego im. Józefa Piotrowskiego. Rynek stał się kolorowy za sprawą pięknych palm, przygotowywanych całymi rodzinami. Każdą palmę oceniają jurorzy. Konkursowi towarzyszy kiermasz wielkanocny z licznymi stoiskami. "Gazeta Krakowska" jest patronem medialnym tego wydarzenia.

📢 Piękne pisanki, kraszanki, palmy i ozdoby związane z Wielkanocą na kiermaszu w Muzeum Etnograficznym w Tarnowie. To prawdziwe cuda!

Sale wystawowe Muzeum Etnograficznego w Tarnowie wypełniły piękne pisanki i kraszanki, palmy, pająki oraz inne ozdoby, zgłoszone na 33. edycję "Regionalnego Konkursu na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową związaną z okresem Wielkanocy". Wydarzenie zorganizowały Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu wspólnie z tarnowskim muzeum. Jego zwieńczeniem był zorganizowany w sobotę (23 marca) kiermasz połączony z wręczeniem nagród twórcom tych wyjątkowych prac. Zobaczcie te niezwykłe dzieła, wykonane przez małych i dużych artystów z czterech podtarnowskich powiatów!

📢 Pierwsze wiosenne burze w regionie tarnowskim. Połamane drzewa, uszkodzone dachy, w wielu domach nie ma prądu

W sobotę (23 marca) przez region tarnowski przeszła burza, której towarzyszyły silne podmuchy wiatru i opady deszczu. Najwięcej pracy przy usuwaniu skutków nawałnicy mieli strażacy w powiecie bocheńskim.

📢 Pierwszy dzień wiosny kusi uczniów! Wagary mogą jednak słono kosztować. Memy na dzień wagarowicza 21.03.2024

Dzień wagarowicza to bardzo nieoficjalne szkolne święto z długą tradycją: lubiane przez uczniów, a mniej przez nauczycieli i rodziców. Wprawdzie od pewnego czasu wiele szkół wychodzi mu naprzeciw i w pierwszy dzień wiosny organizuje dzień wolny od lekcji (kino, teatr, zajęcia sportowe), ale mniej lub bardziej intensywnie obchodzą je kolejne pokolenia. Choć jak trafnie podsumowuje to jeden z memów: "sami uciekali z lekcji, a nam nie pozwalają". Dzień wagarowicza 2024 wypada w czwartek 21 marca.

📢 W Brzesku zamontowano system monitoringu na terenie skateparku, obiekt już gotowy

Na terenie skateparku w Brzesku zakończył się montaż systemu monitoringu. Wyczekiwana przez młodzież inwestycja jest już gotowa i można z niej korzystać. Prace nad nią pochłonęły 2,4 mln zł.

📢 Pierwsze wnioski w trybie wyborczym w powiecie brzeskim oddalone. Poszło o wydatki gm. Czchów na paliwo oraz banery w gm. Brzesko

Kampania wyborcza nabrała już tempa. Sąd Okręgowy w Tarnowie rozpatrzył już dwa wnioski złożone w trybie wyborczym z terenu powiatu brzeskiego. Jeden dotyczył gminy Czchów, drugi gminy Brzesko. W obu przypadkach sąd oddalił powództwa komitetów wyborczych.

📢 Gmina Czchów odbuduje basztę i zamek, jest pozytywna opinia konserwatorska. Zobacz wideo

Jeszcze w 2024 roku ma się rozpocząć rekonstrukcja zespołu zamkowego na grodzisku w Czchowie. Pierwszym etapem będzie odbudowa baszty wraz z jej zadaszeniem. Władze gminy Czchów mają na ten cel dostać dofinansowanie w wysokości ok. 1 mln zł.

📢 Protest Rolników 20 marca 2024. Gdzie będą blokowane drogi? Mapa protestów

20 marca 2024 roku odbędzie się kolejny ogólnopolski protest rolników. Dla kierowców w całym kraju oznacza to wiele utrudnień. Zablokowane mają być nie tylko większe miasta, ale również mniejsze miejscowości. Blokowane mają być m.in. autostrady i granice.

📢 Miłośnicy lodowatych kąpieli pożegnali zimę nad Zalewem Kakałko! Tak wyglądał III Zlot Morsów Powiatu Tarnowskiego koło Żabna. WIDEO

Miłośnicy zimnych kąpieli zjechali w niedzielę (17 marca) do Podlesia Dębowego (gmina Żabno). Nad Zalewem Kakałko odbył się III Zlot Morsów Powiatu Tarnowskiego. Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Mimo lodowatej wody, humory wszystkim dopisywały. Zobaczcie, jak bawiły się morsy!

📢 52-latek z powiatu brzeskiego stracił blisko 100 tys. zł, bo chciał zarobić na giełdzie, ale padł ofiarą oszustów

Blisko 100 tys. zł stracił mieszkaniec powiatu brzeskiego, który padł ofiarą fałszywego doradcy inwestycyjnego. 52-latek umożliwił oszustowi dostęp do swojego konta bankowego poprzez zainstalowanie oprogramowania do zdalnej obsługi. Policja apeluje: chęć łatwego i szybkiego zysku często kończy się utratą sporej gotówki.

📢 W Bochni zoperowano pacjenta z guzem nowotworowym o średnicy ok. 35 cm

Zespół lekarzy z Oddziału Chirurgii Ogólnej z Pododdziałem Chirurgii Onkologicznej w Szpitalu Powiatowym w Bochni zoperował 37-letniego pacjenta z ogromnym guzem-mięsakiem przestrzeni zaotrzewnowej. Guz został usunięty w całości wraz z dużym fragmentem jelita cienkiego, jelita grubego oraz częścią moczowodu.

📢 Marek Rudnik, kandydat na burmistrza Bochni, zaprezentował swój program i kandydatów na radnych. Zobacz wideo

Marek Rudnik, kandydat na burmistrza Bochni z ramienia komitetu Bochniacy dla Bochni, przedstawił swój program oraz kandydatów na radnych. Jego priorytetem jest rozwiązanie problemów komunikacyjnych Bochni.

📢 Miss Nastolatek Województwa Małopolskiego 2024. Młode dziewczyny powalczą o koronę najpiękniejszej. W sobotę półfinał. Zobacz zdjęcia

41 nastoletnich mieszkanek Małopolski awansowało do półfinału konkursu piękności Miss Nastolatek Województwa Małopolskiego 2024. Jak przekonują jego organizatorzy, to największy i najbardziej prestiżowy konkurs piękności w regionie. Gala półfinałowa odbędzie się w sobotę (9 marca) w Metropolo by Golden Tulip w Krakowie. Awans do finału uzyskają także trzy kandydatki, które zdobędą największą liczbę głosów internautów.

ZOBACZ KONIECZNIE

Lubisz czytać ale książki są za drogie? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych księgarniach online.

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na brzesko.naszemiasto.pl Nasze Miasto