Tygodniowy przegląd prasy (Brzesko, 21.02-27.02.2021), poznaj najważniejsze informacje z Brzeska

Newsroom 360
Newsroom 360
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Brzeska czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Brzeska czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Brzeska, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 21.02 a 27.02.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Tarnów. Tak nabijają się z nas w internecie. Tarnów, Bochnia, Brzesko w memach [ZDJĘCIA]”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Brzesko od 21.02 do 27.02.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Tarnów. Tak nabijają się z nas w internecie. Tarnów, Bochnia, Brzesko w memach [ZDJĘCIA]

Twórcy memów żartują nie tylko z wpadek polityków. Czasami inspiruje ich Tarnów, Bochnia czy Brzesko. Memami komentują problemy życia codziennego, zabawne wydarzenia albo sytuacje, do których my przywykliśmy, a dla kogoś z zewnątrz wydają się niezwykłe. Jak nas widzą w internecie? Sami zobaczcie.

📢 Maseczki chirurgiczne na koronawirusa: jednorazowe, FFP2, FFP3. Jaką maseczkę wybrać? 28.02

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że od soboty będzie obowiązywał zakaz zakrywania ust w miejscach publicznych przyłbicami, szalikami i chustami. Resort zdrowia zaleca stosowanie maseczek chirurgicznych jednorazowych. Czym maski chirurgiczne różnią się od innych maseczek? Co oznaczają symbole FFP2 i FFP3? Jaką maseczkę wybrać? Poznaj skuteczne maski na koronawirusa. W Polsce do zakrywania ust i nosa już nie są zalecane ani przyłbice, ani tym bardziej chustki czy szaliki, a nawet bawełniane maseczki. W związku z coraz większą liczbą mutacji koronawirusa, które są bardziej zakaźne i powodują cięższy przebieg choroby COVID-19, minister zdrowia rekomenduje noszenie maseczek chirurgicznych jednorazowych w każdych okolicznościach. Jak wybrać maseczkę? Wyjaśniamy.

📢 Jadowniki. Marcelek Kubala poleciał z rodzicami do Stanów Zjednoczonych na operację ratującą jego życie

W piątek (26.02.2021) rodzice Marcelka Kubali wylecieli z nim na operację do Chicago w Stanach Zjednoczonych. Chłopca czeka tam przeszczep wątroby, a dawcą będzie jego ojciec. Ciągle trwa zbiórka pieniędzy na sfinansowanie zabiegu.

Tygodniowa prasówka 21.02-27.02.2021 Brzesko: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Brzesku. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Region. Gdzie szukać wiosny w regionie tarnowskim? Przegląd miejsc, w których można szukać oznak końca zimy

Zima nieuchronnie dobiega końca, a iście letnie temperatury w minionym tygodniu pozwoliły nam odczuć prawdziwą wiosnę. Choć w weekend zrobiło się chłodniej, w przyrodzie nietrudno zauważyć zmiany zwiastujące nadejście wiosny. Jakie miejsca warto odwiedzić w jej poszukiwaniu?

📢 "Dej, mam horom curke". Czyli najlepsze memy o MADKACH! Czemu internet się z nich śmieje? 27.02.2021

Kim jest "madka"? Nikt na razie nie stworzył definicji tego pojęcia. Można jednak spróbować, zbierając prześmiewcze opinie z internetu. "Madka" to kobieta posiadająca co najmniej jedno dziecko, która za uśmiech bąbelka zrobi wszystko.

📢 Mokrzyska. Wypadek na drodze wojewódzkiej nr 768 w Mokrzyskach, jedna osoba trafiła do szpitala 27.02.2021 [ZDJĘCIA]

Jedna osoba została ranna w wyniku wypadku, do jakiego doszło w sobotnie popołudnie 27.02.2021 na drodze wojewódzkiej nr 768 w Mokrzyskach. W rejonie skrzyżowania doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych.

📢 Nowy Maluch Fiat 126p w elektrycznej wersji! Wygląda bardzo nowocześnie. Jak Wam się podoba? ZDJĘCIA 28.02.2021

Każdy zna Fiata 126p, popularny "maluch" przez 28 lat był produkowany w naszym kraju. To bez wątpienia legenda motoryzacji, która wciąż -gdy tylko pojawia się na drodze- wywołuje miłe wspomnienia.

📢 Koronawirus. Nowe zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w Tarnowie oraz powiatach tarnowskim, bocheńskim, brzeskim i dąbrowskim [27.02.2021]

Najnowszy (27 lutego 2021) raport Ministerstwa Zdrowia mówi o ponad 12 tysiącach nowych przypadków koronawirusa w Polsce i ponad 600 w Małopolsce. Są kolejne przypadki zakażeń w Tarnowie i regionie. Niestety, są kolejne zgony osób chorych na COVID-19.

📢 Tarnów. Zagadkowa śmierć Polaka w Meksyku. 20-latek z podtarnowskich Marcinkowic wyjechał tam w delegację. Cała wieś wstrząśnięta tragedią

Zamordowany w połowie lutego w Meksyku Polak, to pochodzący z Marcinkowic w gminie Radłów 20-latek. Mężczyzna wyjechał na drugi koniec świata wysłany w delegację do pracy przez zatrudniającą go firmę. Według informacji Onetu, zamordowanemu mężczyźnie wycięto organy wewnętrzne.

📢 Lista najbogatszych Polaków 2021 Forbes. Nazwiska miliarderów ujawnione. M.in. Brzoska, Starak, Ziaja. Kogo Forbes umieścił na liście?

Lista najbogatszych Polaków 2021 Forbes. Przybywa miliarderów w Polsce. Przedsiębiorcy z nad Wisły znaleźli sposób, aby pomimo kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa, powiększyć majątki. Forbes opublikował listę 100 najbogatszych Polek i Polaków 2021 roku. Dość powiedzieć, że by załapać się do rankingu należało posiadać minimum 649 mln zł, a to o ponad 15 proc. więcej niż w zestawieniu sprzed roku! Poznajcie TOP 20 najbogatszych Polek i Polaków według Forbesa. Uwaga, od sum może zakręcić się w głowie.

📢 PEPCO wycofuje zabawki dla dzieci ze sklepów w całym kraju. Sprawdź, czy masz te zabawki z PEPCO [LISTA] 24.02.2021

Firma PEPCO na swojej stronie internetowej publikuje ostrzeżenie dotyczące wycofania ze sklepów w całej Polsce popularnych zabawek dla niemowląt i dzieci. Wśród nich są m.in. zabawki, które za bardzo przypominają jedzenie (co grozi ich zjedzeniem) lub wózek, który sam może się złożyć podczas jazdy z dzieckiem. Czy wycofane zabawki mogą być groźne dla zdrowia? Sprawdźcie! Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Tarnów. Szybko rośnie liczba zakażeń COVID-19 w Tarnowie i regionie tarnowskim. Grozi nam trzecia fala pandemii koronawirusa? [25.02]

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (25.02) o kolejnych, potwierdzonych przypadkach zakażenia COVID-19. Zachorowania na koronawirusa minionej doby odnotowano także w Tarnowie i okolicznych powiatach: tarnowskim, brzeskim, bocheńskim i dąbrowskim. W naszym regionie stwierdzono ponad sto zakażeń COVID-19.

📢 Polacy polecieli do Meksyku w poszukiwaniu pracy. Wycięto im narządy. Ziobro: Sprawą zajmie się krakowska prokuratura

Jak informuje Onet, trójka Polaków wyjechała do Meksyku za poszukiwaniem pracy. Mężczyznom wycięto organy. Z informacji wynika, jeden z nich zmarł, a drugi jest w stanie śpiączki. - Poleciłem, by śledztwem w sprawie zabójstwa młodego Polaka w Meksyku i usiłowaniem zabójstwa drugiego naszego rodaka, zajęła się Prokuratura Okręgowa w Krakowie. Celem jest wyjaśnienie wszystkich okoliczności sprawy - przekazał minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

📢 Kąty. Zniknęła zabytkowa kapliczka św. Floriana, miała ponad 130 lat. Sprawę bada policja

Z prywatnej posesji nieopodal dworu w Kątach (gm. Iwkowa) w niewyjaśnionych okolicznościach zniknęła odnowiona kilka lat temu kapliczka św. Floriana. Sprawę zgłoszono na policję, która prowadzi postępowanie w kierunku kradzieży.

📢 SHERP pokazał swe możliwości na Jeziorze Rożnowskim. Czy wykorzystają je strażacy?

Zaledwie kilka dni temu sądeccy strażacy mieli olbrzymie trudności w dotarciu do rannego mężczyzny, który runął w przepaść nad brzegiem Jeziora Czchowskiego. Czy tamta akcja byłaby łatwiejsza i szybsza, gdyby dysponowali unikatowym pojazdem SHERP? Jak taki wszędołaz radzi sobie w każdym terenie, mogli sprawdzić we wtorek, 23 lutego 2021 r., podczas prezentacji supermaszyny w rejonie miejscowości Tęgoborze. Na lądzie, na lodzie i na wodzie Jeziora Rożnowskiego.

📢 Kąty. Proboszcz parafii Kąty przeprasza za słowa o donosicielu, które padły do wiernych po policyjnej kontroli w kościele

Wizyta policji i liczenie wiernych w kościele parafialnym w Kątach (gm. Iwkowa) wywołały mocne słowa podczas ogłoszeń parafialnych. Padły one 14 lutego i dotyczyły osoby, która zgłosiła przekroczenie dopuszczalnego limitu wiernych w kościele. Dziś proboszcz parafii przeprasza za swoje słowa o donosicielu i kapusiu, twierdząc że wypowiedział je w przypływie emocji.

📢 Bochnia. Budowa łącznika autostradowego w Bochni jest już mocno zaawansowana [ZDJĘCIA]

Już ponad rok trwa budowa łącznika autostradowego w Bochni. Na razie powstaje jego pierwszy etap, od węzła Bochnia do ulicy Krzeczowskiej. Prace są już mocno zaawansowane, rondo i część drogi od strony wschodniej są już gotowe.

📢 Rząd wprowadzi regionalizację obostrzeń? Sprawdź, gdzie jest najwięcej zakażeń w Małopolsce

Dzisiaj (wtorek 24 lutego) mają zapaść kolejne decyzje w sprawie nowych ograniczeń i to właśnie regionalizacja obostrzeń jest najczęściej rozpatrywanym przez rząd wariantem. Sprawdziliśmy, jak sytuacja wygląda w Małopolsce. Gdzie jest najwięcej zakażeń? Które powiaty i miasta kwalifikują się do stref czerwonej, żółtej lub zielonej? Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Bochnia-Brzesko. Wyłączenia prądu w regionie Bochni i Brzeska [23.02.2021]

W wielu miejscowościach powiatów bocheńskiego i brzeskiego planowane są czasowe wyłączenia energii elektrycznej. Ma to związek z pracami technicznymi. Sprawdź, gdzie i kiedy nie będzie prądu. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Brzesko. Domy wystawione na sprzedaż w Brzesku [ZDJĘCIA] 22.02.2021

280 tys. zł trzeba dać za najtańszy dom w Brzesku, wystawiony w serwisie otodom.pl. Wybraliśmy aktualne oferty domów w tym mieście. Jak prezentują wystawione na sprzedaż się nieruchomości? Ile kosztują? Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

ZOBACZ KONIECZNIE

Szkoła

Astronauci amatorzy polecieli w kosmos

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie