MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Prasówka 21.01.2024 z całego tygodnia w Brzesku. Bądź na bieżąco z wydarzeniami

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Wideo
od 16 lat
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Brzeska, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 14.01 a 20.01.2024. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Plebiscyt Edukacyjny. Poznaj najlepszych nauczycieli w Małopolsce”?

Przegląd tygodnia: Brzesko, 21.01.2024. 14.01 - 20.01.2024: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Plebiscyt Edukacyjny. Poznaj najlepszych nauczycieli w Małopolsce

Dziś wielki finał naszej akcji: Plebiscyt Edukacyjny 2023 rozstrzygnięty! Poznajcie zwycięzców Plebiscytu Edukacyjnego! W szacownych murach Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, mieliśmy zaszczyt gościć laureatów Plebiscytu Edukacyjnego z Małopolski. Kto został najlepszym nauczycielem? Które przedszkole, szkoła i uczelnia okazały się najpopularniejsze? Który nauczyciel zdobył największe uznanie? Zobacz naszą relację.

📢 Parking naprzeciwko urzędu miejskiego w Brzesku nielegalny? Zamiast namalowanych linii jest inny kolor kostki. Jest zgłoszenie do NIK

Parking naprzeciwko urzędu miejskiego w Brzesku wzbudził wątpliwości jednego z mieszkańców. Jego zdaniem sposób oznakowania poziomego jest niezgodny z ustawą, a co za tym idzie, opłaty pobierane są tam nielegalnie. Chodzi o to, że koperty parkingowe są wyznaczone za pomocą kostki brukowej, a nie specjalnej farby. Z taką oceną nie zgadza się jednak administrator parkingu.

📢 33-latka z gm. Borzęcin oskarżona o oszukanie 267 osób. Żądała wpłat za pomoc w zdobyciu pożyczki i... przesyłała im link

33-letnia Monika N., mieszkanka gminy Borzęcin w powiecie brzeskim oszukała ponad 250 osób, starających się o pożyczkę. Wszyscy wpłacili jej od 100 do 600 zł, ale zamiast pieniędzy dostawali odnośnik do serwisu świadczącego usługi pożyczkowe. Proceder trwał blisko dwa lata.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 21.01.2024: 14.01-20.01.2024 Brzesko: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Brzesku. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Te ptaki najczęściej odwiedzają karmniki. Zobacz, jak wyglądają i jak się nazywają. Oto 15 popularnych zimowych gości

Zimą często dokarmiamy ptaki, ale choć wiele z nich znamy „z widzenia”, nie zawsze wiemy, jak się nazywają. Spieszymy z krótkim przewodnikiem, w którym pokazujemy gatunki ptaków, jakie najczęściej odwiedzają karmniki. Zobacz, kto jest twoim gościem.

📢 Dachowanie w Porębie Spytkowskiej, samochód wypadł na śliskiej nawierzchni z drogi. Zobacz zdjęcia

W czwartkowy wieczór 18.01 w Porębie Spytkowskiej samochód wypadł z drogi na śliskiej nawierzchni i dachował. W środku przebywał tylko kierowca. Do akcji ratunkowej zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej.

📢 Cyklon Gertruda i antycyklon Corvin ścierają się nad Polską. W Małopolsce i Krakowie koszmarna pogoda. Będzie ślisko, zimno i deszczowo

Meteorolodzy prognozują zamarzanie dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Może zrobić się ślisko i niebezpiecznie. Kolejne ostrzeżenie obowiązuje do piątku, 19 stycznia, do godz. 2.00, ale na tym się nie skończy. To będzie ciężki czas dla kierowców i pieszych na może odśnieżonych, ale zamarzniętych chodnikach.

📢 Tak dawniej wyglądały zimy w Tarnowie! Gdy nie było smartfonów i komputerów, najmłodsi spędzali wolny czas na beztroskich zabawach na śniegu

Zima w tym roku nie skąpi śniegu i minusowych temperatur. Niektórzy wspominają z sentymentem lata dzieciństwa, kiedy to spędzali mnóstwo czasu na śnieżnych zabawach z rówieśnikami i na sankach. Inni jeździli na łyżwach, choćby na lodowisku przy ul. Kołłątaja czy na zamarzniętym stawie wokół Mauzoleum gen. Bema. Namiastkę tego, jak to wówczas wyglądało, można zobaczyć na archiwalnych zdjęciach z tego okresu, które wykonane zostały na tarnowskich osiedlach. Pochodzą one z bogatych zbiorów Dariusza Czechowskiego, a także z archiwum Zakładów Azotowych w Tarnowie, udostępnione na portalu Nostalgikon.pl

📢 Proces wójta Gnojnika odroczony. Obrończyni oskarżonego chce wyłączenia sędziów brzeskiego sądu

W czwartek 18.01 w Brzesku miał ruszyć proces wójta gminy Gnojnik. Obrończyni oskarżonego wystąpiła jednak o wyłączenie wszystkich sędziów z brzeskiego sądu od orzekania w sprawie jej klienta. Jako argument przywołała wypowiedzi prasowe dwójki z nich, które miały rozstrzygnąć o winie Sławomira Paterka przed wydaniem wyroku.

📢 Niezwykły pogrzeb ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, znanego duchownego, brata niepełnosprawnych. Na cmentarzu zapłonęły nawet race

Czwartek, 18 stycznia, był drugim dniem ceremonii pogrzebowych ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego. O godzinie 10 wprowadzono trumnę do kościoła pw. św. Brata Alberta w Radwanowicach. To w tej miejscowości żył ks. Tadeusz, tu pracował, pełnił posługę i tu chciał być pochowany. Pochowany został na cmentarzu w sąsiedniej Rudawie. Zmarłego ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, prezesa tej fundacji pochowano w grobowcu śp. Zofii Tetelowskiej, właścicielki dworu w Radwanowicach, która oddała ten swój majątek, żeby powstała placówka dla osób niepełnosprawnych. W drugi dzień pogrzebu uroczystościom przewodniczył ks. bp. Damian Muskus, biskup pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej. Modlitwy odbywały się w obrządkach łacińskim i ormiańskim.

📢 Australian Open 2024. Poznaj najpiękniejsze tenisistki wielkoszlemowego turnieju w Melbourne

Turniej Australian Open 2024 zaplanowano na 14-28 stycznia. Na twardych kortach w Melbourne odbędzie się walka o pierwszy Wielki Szlem w tym sezonie. Poznaj najpiękniejsze i najgorętsze tenisistki, które przystępują do zmagań w grze pojedynczej. Na Instagramie chwalą się wysportowanymi sylwetkami, smukłymi ciałami. Zdjęcia - w galerii.

📢 Modlitewne pożegnanie ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego w Radwanowicach. "Tadziu, Tobie obiecuję, będziemy dbali o to miejsce"

Wokół trumny zmarłego ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego gromadziły się osoby niepełnosprawne, przybyłe z wielu stron kraju. W kościele pw. św. Brata Alberta w Radwanowicach w środę, 17 stycznia 2024 r. rozpoczęły się dwudniowe uroczystości pogrzebowe kapłana, duszpasterza osób niepełnosprawnych i ich wielkiego przyjaciela. Teraz oni przyszli go pożegnać i modlić się za niego. A wraz z nimi najbliżsi, rodzina ks. Tadeusza. Przybyło także ponad 50 kapłanów z Krakowa i odległych stron, nie tylko Małopolski.

📢 Nowy radiowóz policji w Szczurowej, kosztował 150 tys. zł, w połowie dofinansowały go samorządy

Nowy oznakowany radiowóz zasilił tabor brzeskiej policji. Pojazd został przekazany funkcjonariuszom posterunku w Szczurowej, gdzie będzie wykorzystywany w codziennej służbie. Jego zakup dofinansowały władze Starostwa Powiatowego w Brzesku oraz Gminy Szczurowej i Gminy Borzęcin.

📢 Pożar domu jednorodzinnego w Przyborowie, kobieta z oparzeniami trafiła do szpitala

W nocy z wtorku na środę (16/17.01) w Przyborowie w powiecie brzeskim doszło do pożaru domu jednorodzinnego. Z ogniem walczyło 20 strażaków, akcja gaśnicza zakończyła się po godzinie 3 nad ranem. Jedna osoba z oparzeniami trafiła do szpitala.

📢 42. Małopolski Przegląd Grup Kolędniczych „O Lipnicką Gwiazdę” za nami. Zobacz zdjęcia i wyniki

Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej wypełnił się w weekend muzyką i śpiewem. Przez dwa dni młodsi i starsi artyści prezentowali najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki w ramach 42. Małopolskiego Przeglądu Grup Kolędniczych „O Lipnicką Gwiazdę”.

📢 Nadchodzi znów wielki mróz. Już jest ślisko i niebezpiecznie na drogach Krakowa i Małopolski

Mieliśmy chwilę cieplejszej zimy, ale znów nadchodzą spore mrozy. W nocy, może być nawet minus 11 stopnii. Problemy może zaliczyć komunikacja miejska - Mieliśmy już jedną awarię, a z powodu śliskiej nawierzchni skrócona została linia aglomeracyjna. Im bliżej nocy, takich zdarzeń może być więcej. Pogoda w Krakowie i Małopolsce nie rozpieszcza. Na drogach już spore korki i wypadki. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne ostrzeżenie przed oblodzeniami. Po opadach mokrego śniegu nawierzchnie dróg i chodników będą zamarzać, może zrobić się ślisko i niebezpiecznie. Ostrzeżenie obowiązuje do środy, 17 stycznia, do godz. 9.00.

📢 Trzy samochody zderzyły się na drodze krajowej nr 94 w Siedlcu koło Bochni, 23-latka nie zachowała odstępu

We wtorek 16.01 w godzinach rannych na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 94 w Siedlcu (gm. Bochnia) doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych. Na szczęście nikt nie został poszkodowany. Sprawczyni została ukarana.

📢 Basen w Brzesku stoi przed generalnym remontem za ok. 10 mln zł, trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu. Zobacz wideo

W Brzesku szykuje się kapitalny remont krytej pływalni. Prace pochłoną ok. 10 milionów złotych i potrwają wiele miesięcy. Obecnie trwa opracowanie kosztorysu, kolejnym krokiem będzie ogłoszenie przetargu. Dla klientów basenu oznacza to czasowe wyłączenie obiektu z eksploatacji.

📢 Prezydent Andrzej Duda na obchodach 150. rocznicy urodzin Wincentego Witosa. "Dziś mamy do czynienia z terrorem praworządności!"

Z udziałem prezydenta RP Andrzeja Dudy odbyły się w niedzielę (14 stycznia) Wierzchosławicach i Wojniczu pod Tarnowem obchody 150. rocznicy urodzin Wincentego Witosa, zorganizowane przez NSZZ Rolników Indywidualnych Solidarność. Prezydent odniósł się w swoim wystąpieniu do aktualnych wydarzeń w naszym kraju, porównując zamknięcie w więzieniu Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika z procesem brzeskim, w którym skazany został m.in. Witos.

📢 Kolejka tirów do granicy z Ukrainą ma już 150 km i sięga Tarnowa, ciężarówki stoją na obwodnicy miasta w ciągu DK 94

Protest polskich przewoźników przy granicy z Ukrainą ma swoje reperkusje już pod Tarnowem. W sobotę, 13 stycznia, grupy ciężarówek stoją na obwodnicy miasta na drodze krajowej nr 94, zajmując pobocze. Kolejka do granicy sięga już 150 kilometrów.

ZOBACZ KONIECZNIE

Lubisz czytać ale książki są za drogie? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych księgarniach online.

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na brzesko.naszemiasto.pl Nasze Miasto