Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Prasówka 3.12.2023 z całego tygodnia w Brzesku. Bądź na bieżąco z wydarzeniami

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 26.11 do 2.12.2023
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 26.11 do 2.12.2023 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Brzeska, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 26.11 a 2.12.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Zakończono V Synod Diecezji Tarnowskiej, w tarnowskiej katedrze odbyła się uroczysta sesja plenarna. Zobacz zdjęcia”?

Przegląd tygodnia: Brzesko, 3.12.2023. 26.11 - 2.12.2023: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Zakończono V Synod Diecezji Tarnowskiej, w tarnowskiej katedrze odbyła się uroczysta sesja plenarna. Zobacz zdjęcia

Z powodu ataku zimy nie było procesyjnego wejścia do tarnowskiej katedry na zakończenie V Synodu Diecezji Tarnowskiej. Procesja przeszła jedynie boczną nawą i środek świątyni. W uroczystościach wzięli udział świeccy członkowie Synodu, księża, siostry zakonne, nie zabrakło też najwyższych kościelnych dostojników z abp. Markiem Jędraszewskim na czele.

📢 Wielkie święto tarnowskiego Kościoła. W sobotę sesja plenarna na koniec V Synodu diecezji. W katedrze podpisane zostaną ważne statuty

Sesja plenarna, po której odprawiona zostanie uroczysta msza święta dziękczynna, sprawowana przez metropolitę krakowskiego - arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, zwieńczą w sobotę (2 grudnia) trwające od ponad pięciu lat prace w ramach V Synodu Diecezji Tarnowskiej. W trakcie wydarzenia bp Andrzej Jeż podpisze statuty synodalne, które docelowo staną się obowiązującym prawem diecezjalnym.

📢 Grudzień to koronacja roku na Netflix – widowisko science fiction i zwariowany polski serial dopiero początek. Można oferta

Szukacie czegoś do oglądania w grudniu? Premiery Netflix zapowiadają się, świetnie niemal dla każdego. Pojawi się zwariowany polski serial, widowisko science fiction, a także coś dla dzieci i w sam raz na święta. Jest w czym wybierać. Przekonajcie się sami.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 3.12.2023: 26.11-2.12.2023 Brzesko: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Brzesku. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Rolnicy z gminy Lipnica Murowana uczyli w Krakowie, jak samodzielnie wypiekać chleb

Stowarzyszenie Lipnickie Dary Natury z Lipnicy Górnej zakończyło cykl warsztatów plenerowych „Sami chleb pieczemy, ideę Zero Waste stosujemy!”. Miały one miejsce w Krakowie na Targu Pietruszkowym. Wydarzenie było współfinansowane z funduszy wojewódzkich.

📢 Lodowisko w Brzesku już gotowe, w sobotę wielkie otwarcie nowego sezonu. Wstęp wolny

W sobotę 2 grudnia w Brzesku zostanie uruchomione odkryte lodowisko. Ślizgawka została już zainstalowana na Placu Kazimierza Wielkiego. W dniu otwarcia zaplanowano wiele atrakcji, m.in. pokaz łyżwiarstwa, mikołajkowe animacje dla dzieci, nie zabraknie też małej gastronomii.

📢 Zakończył się wywóz beczek z niebezpiecznymi substancjami z Królówki, kosztowało to ponad 0,5 mln zł

W Królówki (gm. Nowy Wiśnicz) wywieziono już wszystkie pojemniki zawierające niebezpieczne odpady, które od 2019 roku były składowane na jednej z nieruchomości. Było to 57 zbiorników o pojemności tysiąca litrów oraz 40 metalowych beczek o pojemności 200 litrów. Utylizacja ich zawartości kosztowała ponad pół miliona złotych.

📢 To niesamowite, jak Tarnów zmienił się w ciągu ostatnich 20 lat! Tak miasto wyglądało na początku XXI wieku. Szukajcie się na fotografiach!

Przeglądając stare zdjęcia z naszego redakcyjnego archiwum, na usta cisną się słowa: "Jak ten czas szybko leci". Wydaje się, że uwiecznione na fotografiach wydarzenia miały miejsce całkiem niedawno, a tymczasem minęły już dwie dekady, a czasem nawet nieco więcej. Zapraszamy na sentymentalną podróż po Tarnowie z początku XXI wieku! Może rozpoznacie siebie lub kogoś ze swoich znajomych na tych fotografiach.

📢 Nowy przetarg Agencji Mienia Wojskowego w Krakowie. Czego tym razem pozbywa się wojsko?

Oddział Regionalny Agencji Mienia Wojskowego w Krakowie ogłosił przetarg pisemny publiczny na sprzedaż samochodu, który już nie jest potrzebny armii. To dwunastoletnia skoda kombi. Przetarg odbędzie się w grudniu. Warto przypomnieć, że krakowski oddział AMW prowadzi także sprzedaż bezprzetargową przedmiotów z demobilu - w swoim sklepie przy ul. Księży Pijarów 3. Od wojska można też kupować przez Internet. Sprawdziliśmy, jakie nowości oferuje tu AMW.

📢 Tragedia w Andrychowie. Wyziębiona 14-latka zmarła w szpitalu. Nastolatka przez kilka godzin czekała na pomoc. Sprawa w prokuraturze

W Andrychowie doszło do wielkiej tragedii. Nastolatka, która przez kilka godzin na mrozie czekała na pomoc zmarła w szpitalu w Krakowie. Informacje o zgonie dziewczyny potwierdziła policjantka z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Wadowicach. W parku handlowym, blisko sklepu Aldi, gdzie doszło do nieszczęścia płoną znicze. Przynoszą je mieszkańcy miasta. - Natalka mogła żyć. Co z nami, ludźmi się dzieje, że nie zauważyliśmy umierającego dziecka - pyta jedna z kobiet, która świeci światełko.

📢 Oto darmowe projekty domów! Główny Urząd Nadzoru Budowlanego prezentuje nowe i gotowe pomysły na własny dom. Zobaczcie wizualizacje

Masz działkę budowalną w Małopolsce? Zastanawiasz się nad budową domu? Szukasz inspiracji? Z pomocą przychodzi Główny Urzęd Nadzoru Budowlanego, który na swojej stronie internetowej udostępnia za darmo kompletne projekty domów o wielkości od 70 do nawet 180 metrów kwadratowych. W poniedziałek pojawiły się nowe darmowe projekty.

📢 400 m od wieży widokowej na Bocheńcu w Jadownikach stanęła wieża radiokomunikacyjna. Zdjęcia i wideo

Na wzgórzu Bocheniec w Jadownikach stoi już druga z planowanych wież. Chodzi o obiekt radiokomunikacyjny, który wybudowała Polska Agencja Żeglugi Powietrznej. Ma pomóc w nawigacji samolotów. Ku niezadowoleniu mieszkańców i władz gminy, nowa wieża stoi w odległości 400 metrów od otwartej 14 października wieży widokowej.

📢 Brzescy radni pracują nad uchwałą o reparacjach wojennych, głosowanie nad projektem odłożono o miesiąc

W porządku obrad listopadowej sesji rady miejskiej w Brzesku była uchwała "w sprawie reparacji, odszkodowań i zadośćuczynienia z tytułu strat, jakie Polska poniosła z powodu napaści Niemiec oraz późniejszej okupacji". Mimo długiej dyskusji i kilku wniosków formalnych do głosowania nad projektem nie doszło. Trafi on pod dalsze obrady komisji, a następnie wróci na sesję w grudniu.

📢 Maja Rutkowski na starych zdjęciach jest nie do poznania. Zobacz, jak się zmieniała żona najsłynniejszego detektywa w Polsce

Maja Rutkowski znana wcześniej jako Plich to kobieta wielu twarzy. Na przestrzeni lat bardzo się zmieniła. Metamorfozie ulegały nie tylko jej uczesania i kolor włosów, ale także i sylwetka. Żona Rutkowskiego w swoich mediach społecznościowych chwaliła się efektami ciężkiej pracy nad zrzuceniem zbędnych kilogramów i wyrzeźbieniem figury.

📢 Trudne warunki na drogach z powodu śniegu w powiecie bocheńskim i brzeskim

Kilkanaście godzin opadów śniegu spowodowało liczne utrudnienia na drogach w rejonie Bochni i Brzeska. Najtrudniejsze warunki były między Bochnią a Nowym Wiśniczem na drodze wojewódzkiej nr 965. Ciężarówki nie mogły sobie poradzić na stromych podjazdach.

📢 Brzesko wykona odwiert geotermalny koło szpitala. To rozwojowa szansa dla miasta

Brzesko dostanie ponad 13,7 mln zł na wykonanie badawczego-wydobywczego odwiertu geotermalnego nieopodal szpitala. Jeśli parametry złoża podziemnego wypadną pomyślnie, powstanie szansa na tanie i ekologiczne źródło ogrzewania, a nawet kąpieliska termalne.

📢 Wypadek na DW 768 w Rząchowej koło Brzeska. Kraksa dwóch samochodów osobowych i ciężarówki

W poniedziałek 27.11. rano na drodze wojewódzkiej nr 768 w północnej części powiatu brzeskiego doszło zderzenia dwóch samochodów osobowych i ciężarówki. Występowały utrudnienia w ruchu. Sprawca został ukarany mandatem.

📢 Pożar składu opału w Tymowej koło Brzeska, z ogniem walczyły w nocy cztery zastępy strażaków

W nocy z niedzieli na poniedziałek (26/27.11) w Tymowej w powiecie brzeskim doszło do pożaru budynku gospodarczego, w którym składowano opał na zimę. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Przyczyny zdarzenia wyjaśnia policja.

📢 Projektantka mody z Tarnowa ubiera gwiazdy. Kurtki, koszule, płaszcze od Anny Nowak-Curyło noszą Sara Chmiel-Gromala i Gromee. WIDEO

Tkanina na zasłonę, obicie sofy czy fotela? Dla Anny Nowak-Curyło projektantki mody z Tarnowa to idealny materiał na kurtkę czy płaszcz. Jej oryginalne pomysły i talent doceniają gwiazdy polskiego show-biznesu i występują w jej kreacjach na koncertach, festiwalach czy w teledyskach. Fanami jej projektów są m.in. Sara Chmiel-Gromala, wokalistka zespołu Łzy i producent muzyczny Gromee. 

📢 Małopolanki z tytułami Polska Miss i Polska I Wicemiss 2023. One zawładnęły podium

Gala finałowa wieńcząca kolejną edycję Narodowego Konkursu Piękności Polska Miss 2023 odbyła się w sobotni wieczór. Najpiękniejsze mieszkanki Polski, które reprezentowały wybrane miasta i województwa stanęły do walki o tytuł i koronę Polskiej Miss 2023. Tytuł Polska Miss 2023 oraz korona trafiły do Justyny Haberki z Olkusza, natomiast tytuł I Wicemiss 2023 do reprezentantki Krakowa Inez Ciałowicz.

📢 Koszmarny wypadek na autostradzie A4 pomiędzy Tarnowem i Brzeskiem. Samochód osobowy zderzył się z łosiem. Droga jest zablokowana

Zablokowana jest autostrada A4 na 477. kilometrze (pas na Kraków) pomiędzy Tarnowem a Brzeskiem. Trwają działania ratownicze w związku z wypadkiem, w którym samochód osobowy zderzył się z łosiem. Są osoby ranne.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Węgry w końcu na TAK, Szwecja wstąpi do NATO

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na brzesko.naszemiasto.pl Nasze Miasto